Inicjatywa Pokoloruj Szczecin to przestrzeń, w której mieszkańcy, artyści, aktywiści i lokalni patrioci wymieniają się swoimi pomysłami na rozwój miasta. Z okazji postawienia w naszym mieście „Frygi” – rzeźby autorstwa Maurycego Gomulickiego, w ramach działania w Galerii TWORZĘ SIĘ odbędą się warsztaty i zabawa dla dzieci. Poniżej przedstawiamy program.
„Pokoloruj Szczecin” – 17 października, godz. 11.00 – 13.00
Warsztaty rzeźbiarsko-recyklingowe dla dzieci, podczas których powstaną rzeźby z nieużywanych lub niekompletnych zabawek. Spotkanie rozpocznie się od krótkiej prezentacji multimedialnej dot. rzeźby nowoczesnej oraz ożywiania przestrzeni miejskiej. Prezentacja wzbogacona zostanie o przykłady interesujących realizacji z całego świata.
Wiek uczestników: 6-12 lat
UWAGA! Uczestnicy proszeni są o przyniesienie ze sobą niekompletnych lub zepsutych i niepotrzebnych zabawek!
„Bączki” – 17 października, godz. 14.00 – 16.00
Warsztaty rzeźbiarsko-malarskie zakończone działaniem w przestrzeni miasta. Uczestnicy warsztatów otrzymają kartonowe koła różnej wielkości i pomalują je na wybrany kolor. Poprzez nakładanie kolejnych warstw kolorowych okręgów przygotują bączki różnej wielkości, od tych najmniejszych po większe, nawet 1-metrowe.
Bączki będzie można wypróbować podczas akcji „Kolor, ruch witalność” (opis poniżej) przygotowanej w przestrzeni miasta na Deptaku Bogusława w dn. 22 października.
Wiek uczestników: 7-13 lat
„Kolor, ruch witalność” – 22 października, godz. 17.00 (Deptak Bogusława pod zegarem)
Forma zabawy sztuką w przestrzeni miasta. Na Deptaku Bogusława pod zegarem, na tle powstającej obecnie rzeźby „Fryga”, zostaną wydzielone pola przy pomocy kredy. W przestrzeni tej zostaną rozłożone bączki wykonane podczas warsztatów. Zabawa polega na tym, że „aby nie zatrzymał się czas”, w wydzielonym polu musi poruszać się choć jeden bączek. Oznacza to, że w zaznaczonym obszarze musi być choć jedna osoba poruszająca i napędzająca bączki. Obiekty można rozkręcać, aby wibrowały, te mniejsze samodzielnie, a te większe – w parach.
Przestrzeń będzie otwarta kilkukrotnie. Jest dedykowana dla osób mieszkających i pracujących w okolicy. Komponuje się z przestrzenią, zegarem, rzeźbą i z przechodnim, wibrującym charakterem miejsca. Umożliwia integracje wszystkich, niezależnie od wieku. Jest to połączenie koncepcji tematycznej zawartej w rzeźbie „Fryga” z naciskiem na kolor, ruch i witalność. Mówi o potrzebie tych ostatnich w życiu i o naszej rozwibrowanej, pędzącej cywilizacji.
Wiek uczestników: dzieci, młodzież i dorośli.
ZAPISY: Wstęp na warsztaty jest wolny, konieczna rezerwacja miejsca pod adresem tworzesie@gmail.com z podaniem w tytule nazwy warsztatu.