Lippy & Messy, Pan Tik-Tak, Babcia Róża i Gryzelka, Domisie, Smerfy, Pszczółka Maja, Miś Uszatek i Koziołek Matołek powitają najmłodszych widzów telewizji publicznej w wiosennej ramówce nowego kanału. Fabrykę wyobraźni w TVP ABC odwiedzą też inni bohaterowie dziecięcych programów, znani współczesnym rodzicom z ich dzieciństwa.
TVP ABC będzie emitować bajki z polskich wytwórni filmów animowanych, programy i magazyny edukacyjne, seriale, filmy i Teatr Telewizji dla dzieci, w tym wszystko to, co najlepsze w zbiorach telewizji publicznej lub specjalnie na jej potrzeby kupione, jak: „Miś Uszatek”, „Bolek i Lolek”, „Miś Fantazy”, „Przygody Koziołka Matołka”, „Smerfy” i „Pszczółka Maja”. Szczególną uwagę poświęcono najmłodszym, dla których przygotowano codzienne i aż godzinne pasmo „Wieczorynki”, codziennie od 19.00 do 20.00.
TVP ABC to gwarancja poziomu, jakości i bezpieczeństwa prezentowanych w programie treści. Nie zabraknie więc „Domisiów”, „Lippy & Messy’ego” – uczących angielskiego poprzez działania teatralne, plastyczne, muzyczne i ruchowe, popularno-naukowego „Dlaczego? Po co? Jak?” z doświadczeniami przeprowadzonymi specjalnie dla programu przez animatorów Centrum Nauki Kopernik, propagujących czytanie „Molików książkowych” czy „Budzika” dla najmłodszych oraz „Jedynkowego przedszkola” czy „Sześciolatków – pierwsza klasa”. A także legendarnego Tik-Taka z Ewą Chotomską jako ciotką Klotką, Andrzejem Grabowskim jako Panem Tik Takiem i Profesorem Ciekawskim oraz Krzysztofem Marcem – Krzysiem i Zającem Poziomką.
Nowy kanał Telewizji Polskiej został precyzyjnie dopasowany do wieku i możliwości odbiorców (dzieci od 3 do 12 roku życia, ale w szczególności w wieku 3-7 lat) i będzie dzięki temu swego rodzaju fabryką wyobraźni, która pobudzi dzieci do aktywności intelektualnej, zdobywania i rozwijania umiejętności oraz poszerzania horyzontów. Pomoże najmłodszym widzom w poznawaniu świata i zdobywaniu wiedzy oraz w mądrej zabawie. Będzie też promował polską kulturę, tradycję i język oraz włączy się aktywnie w znakomitą akcję „Cała Polska czyta dzieciom”.
A już na wiosnę Telewizja Polska zapowiada dalszy rozwój TVP ABC: wieczorne pasmo dla rodziców z magazynem poradnikowym „Na kłopoty… ABC!”, mówiącym o wychowaniu, zdrowiu, sporcie, odżywianiu, lekturach itp. We współpracy z Lasami Państwowymi powstanie seria przyrodnicza dla dzieci „Przyjaciele lasu”. Zrealizują ją Joanna Łęska i Dorota Adamkiewicz – autorki dokumentalnych, nagradzanych serii przyrodniczych. Młodsi i najmłodsi dostaną wtedy jeszcze m.in. „Masz wiadomość!” – inspirujący cotygodniowy magazyn informacyjny oraz słynny, wielokrotnie nagradzany na całym świecie serial Andrzeja Maleszki z muzyką Krzesimira Dębskiego „Magiczne drzewo”.
Ramówka TVP ABC:
GODZ. 17.00-17.30 – AUDYCJE EDUKACYJNE DLA NAJMŁODSZYCH premiera
LIPPY & MESSY – codziennie
Cykl programów dla najmłodszych widzów, poświęcony nauce języka angielskiego poprzez działania teatralne, plastyczne, muzyczne i ruchowe. Atrakcyjne zadania interaktywne włączają do zabawy. Zabawne dialogi, często powtarzane melodyjne piosenki ułatwiają dzieciom przyswajanie prostych słów, zdań i form gramatycznych języka angielskiego. Rozwijają zdolności lingwistyczne, wrażliwość i wyobraźnię. Pomaga w tym nowoczesna animacja komputerowa. Bohaterami programu są znani najmłodszym widzom: Lippy, Messy i Wizzy.
ZYGZAKI – poniedziałek
Program cykliczny adresowany do dzieci w wieku 3-7 lat. Program wydobywa, uwydatnia i podkreśla wartość wyobraźni, która wszechobecna w dzieciństwie, w późniejszych latach jest czynnikiem wspierającym kształtowanie indywidualności i kreatywności. Program pokazuje, jak niejednoznaczne są zjawiska, jak względne jest ich postrzeganie i w jak różnorodny sposób można patrzeć na świat.
DOMOWE PRZEDSZKOLE – wtorek
Cykl edukacyjny dla młodszych dzieci. W programie studyjnym biorą udział dzieci w wieku przedszkolnym, które wraz z prowadzącą program, rysują, bawią się, tańczą, słuchają bajek i wierszyków. Cykl zakłada wszechstronną edukację małego dziecka także w zakresie muzycznym. Każdy odcinek poświęcony jest innemu tematowi, np. w jednym dzieci uczą się rozpoznawać głosy różnych zwierząt, w drugim zaś ich ślady pozostawione na śniegu.
JEDYNKOWE PRZEDSZKOLE – środa
Edukacyjny program dla dzieci w wieku przedszkolnym. Akcja dzieje się we wnętrzu komputera, a prowadzący nazywają się tak jego elementy lub najczęściej używane komputerowe klawisze. Twardy Dysk, Spacja, Małpka, Shift, Enter oraz Karta Muzyczna i Graficzna przekazują dzieciom wiedzę na temat otaczającego świata. Audycja realizuje podstawę programową obowiązującą w wychowaniu przedszkolnym – inspiruje dzieci do nauki, zabawy, zdrowego stylu życia; rozwija umiejętności służące zdobywaniu wiedzy; stymuluje aktywność twórczą, kreatywność oraz rozwój indywidualnych zainteresowań. Wykorzystując różne formy przekazu telewizyjnego audycja motywuje dzieci do działania, obserwowania, doświadczania i tworzenia. Scenariusze powstają we współpracy z konsultantami metodycznymi i dydaktycznymi.
MAMA I JA – czwartek
Lubiany i bardzo popularny cykl programów Telewizji Polskiej produkowany w drugiej połowie lat 90., adresowany do widza przedszkolnego. Piosenki Misia i Margolci z programów „Mama i ja” do dziś cieszą się wielką popularnością. W każdym odcinku cyklu dzieci uczą się innej piosenki, poznają kolory, owoce, rodzaje liści, a także dowiadują się, jak żyją i zachowują się różne zwierzątka. Miś i Margolcia uczą się rysować i dowiadują się do czego służy plastelina. W każdym odcinku słuchają nowej bajki. Cykl „Mama i ja” to edukacja malucha.
6-LATKI PIERWSZA KLASA! – czwartek
Seria zrealizowana z myślą o dzieciach sześcioletnich, które przygotowują się do rozpoczęcia nauki w pierwszej klasie. Program zrealizowany został poza studiem telewizyjnym, w formie fabularyzowanych historii ilustrujących temat odcinka, uzupełnionych komentarzem lektorskim oraz wywiadem prowadzonym przez dzieci. Oparcie serii na przykładach typu human story w sposób optymalny odpowiada percepcji głównej grupy odbiorców. Zaprezentowane historie są przykładem wydarzeń, jakie pojawiają się w każdej polskiej szkole. Wszystkie odcinki stanowią wciągające opowieści o szkole, jako o miejscu zdobywania wiedzy, zawiązywania przyjaźni, odkrywania i realizacji talentów, pasji oraz zainteresowań.
TIK-TAK – piątek
Studyjno-filmowy program dla dzieci, emitowany w TVP od 1981 do 1999 r. Kultowy dla pokolenia dorosłych, nadal rozpoznawalny – głównie dzięki bardzo charakterystycznej czołówce oraz postaciom prowadzących. Audycję prowadzili Ewa Chotomska – czyli ciotka Klotka, Andrzej Grabowski – znany początkowo jako Pan Tik Tak, a potem jako Profesor Ciekawski i Krzysztof Marzec – Krzyś Tik Tak. Charakterystyczną postacią był Zając Poziomka, który opowiadał o świecie przyrody. Dla potrzeb programu powstał zespół „Fasolki”. Dla Tik-Taka zrealizowano wiele teledysków. Wiele z prezentowanych w programie piosenek stało się ponadczasowymi przebojami piosenki dziecięcej („Mydło wszystko umyje”, „Myj zęby”, „Witaminki”, „Zabiorę brata”).
BABCIA RÓŻA I GRYZELKA – sobota
Program, w którym Babcia Róża oraz pluszowa pacynka Gryzelka pomagają dzieciom znaleźć odpowiedzi na rozmaite pytania. Dzieci (same lub z pomocą rodziców) piszą do Babci Róży listy – drogą pocztową lub mailową. Pytania z tych listów stanowią bazę tematyczną odcinków. Rozgrywające się między Babcią Różą, Gryzelką, wesołym dzięciołem Stukupukusem, a smutnym Muniem (animacja) zabawne sytuacje są pretekstem, aby na owe listy dać odpowiedzi. Bohaterowie programu śpiewają dzieciom także tematyczne piosenki.
NELA MAŁA REPORTERKA – sobota
Cykl podróżniczy, którego narratorką jest Nela. Od 5. roku życia podróżuje po świecie, odwiedza ciekawe miejsca i opowiada młodym widzom, co zobaczyła. Razem z nią dzieci poznają morskie skarby Zanzibaru, dowiadują się również, że można zakładać uprawy morskich roślin. W Tajlandii Nela odwiedza schronisko dla tygrysów i kąpie słonia, a w Indonezji zagląda do wnętrza wulkanu. W Amazonii, dziewczynka podczas nocnej wyprawy łodzią po rzece – obserwuje zachowanie kajmanów i kapibar. Opowiadając o odwiedzanych zakątkach Nela nie tylko edukuje młodych widzów lecz także rozbudza w nich ciekawość świata.
ZIARNO – niedziela
Program uczy otwartości na świat i szacunku dla innych ludzi – niezależnie od ich koloru skóry, wyznawanej religii czy sprawności fizycznej. Dzieci znajdą w nim dobrą zabawę, piosenki, teledyski, filmy animowane i mnóstwo informacji – nie tylko dotyczących religii. W programie nie unika się także rozmów o sprawach trudnych, które pomagają uwrażliwić młodych widzów na różnorodne problemy otaczającego świata. Audycja zachęca wszystkich do budowania wokół siebie „cywilizacji miłości”, o której mówił Jan Paweł II. Program prowadzą dzieci – dziewczynki i chłopcy z głowami pełnymi zaskakujących pytań i szalonych pomysłów. Nie zawsze są wzorowo grzeczni, ale nigdy nie opuszcza ich dobry humor.
GODZ. 17.30-18.00 – FILMY ANIMOWANE premiera
KASZTANIAKI
Pod kasztanowcem żyją dwa kasztanowe ludki: Pękatek i Tutek. Bracia odkrywają przed widzami tajemnice przyrody i zwyczaje zwierząt leśnych. Przyjaźnią się z wiewiórką, ropuchą, dżdżownicą. Przeżywają wiele zabawnych i często też niezwykłych przygód. Dzięki Pękatkowi i Tutkowi dzieci poznają pory roku itp.
MAURYCY I HAWRANEK
Serial lalkowy, oparty na książce Zbigniewa Żakiewicza „Dwaj dzielni z Plimplańskiego Lasu”, w którym tytułowi ludkowie poznają różne zwyczaje zwierząt oraz niezwykłe tajemnice lasu.
BAŚNIE I BAJKI POLSKIE
Otwarta, autorska formuła serialu, pozwala na twórczą i atrakcyjną dla współczesnego dziecka interpretację filmową baśni, bajek i legend polskich. Każdy z odcinków serii, zrealizowany jest w innej stylistyce i estetyce. Tradycja i współczesność przeplatają się, dzięki czemu dziecko otrzymuje do wyboru taką propozycję animacji, która pozostając wierna oryginałom literackim w warstwie fabularnej, jednocześnie zaprasza dziecko do poznania różnych konwencji filmowych opowieści. Dzięki popularyzowanym w bajkach istotnym wartościom i ideałom, dzięki prezentowanym szlachetnym „regułom gry”, zgodnie z którymi dobro zawsze zwycięża zło, autorzy pozwolą uwierzyć młodym odbiorcom, że bohaterowie opowieści działają w harmonii z ustalonym porządkiem moralnym, do którego warto odwoływać się we własnym dziecięcym doświadczeniu.
GODZ. 18.00-18.30 – PROGRAMY EDUKACYJNE premiera
KUCHCIKOWO – poniedziałek
Program edukacyjny z elementami rozrywki dla dzieci i ich rodziców. W każdym odcinku kilkuosobowa grupka dzieci w wieku 3-10 lat pod okiem prowadzącej „Cioteczki Palce Lizać” będzie przygotowywać proste i bezpieczne do samodzielnego wykonania potrawy. W „Kuchcikowie” oprócz umiejętności przyrządzania prostych potraw, dzieci poznają tajniki sztuki nakrywania do stołu i zasady kulturalnego zachowywania się przy stole. Poznają także Polskę i inne kraje przez pryzmat ich kuchni i obyczajów kulinarnych.
MOLIKI KSIĄŻKOWE – poniedziałek
Program poświęcony propagowaniu czytelnictwa wśród dzieci. Audycję tę, której tempo przekazu dostosowane jest do percepcji najmłodszego odbiorcy, cechuje bogactwo tematów, różnorodność form przekazu (dialogi bohaterów, bajki animowane etc.), a także dowcip słowny i muzyczny. Program prezentuje legendy i baśnie z różnych regionów Polski; odwiedzają go niezwykłe postacie – bohaterowie książek: królewny, smoki, detektywi etc.; wyjaśnia, jak powstają książki; zachęca do spotkań z autorami i ilustratorami książek. Uchyla też przed dziećmi barwny i tajemniczy świat, do którego kluczem jest tylko wyobraźnia.
ALA I AS – wtorek
Program, w którym z Alą, psem Asem i kotem Teodorem oraz ich przyjaciółmi dzieci uczą się piosenek, wierszy oraz poznają coraz to nowe zabawy. Program prowadzi pełna temperamentu i tryskająca humorem Edyta Jungowska, dzielnie wspierana przez animowane postaci Asa i Teodora. Wiele zabawnych sytuacji, barwna scenografia i wpadające w ucho taneczne rytmy sprawiają, że program zawsze może liczyć nie tylko na dziecięcych odbiorców.
DLACZEGO? PO CO ? JAK? – środa
Nowoczesny program popularno-naukowy dla wszystkich ciekawych świata, w szczególności dla widzów w wieku przedszkolnym i szkolnym. Edukuje i rozbudza ciekawość najmłodszych a starszych inspiruje do poszukiwań. Każdy może się przekonać, że nawet na najłatwiejsze pytania czasem bardzo trudno odpowiedzieć. Pod czujnym okiem Pani Nauki w programie wyjaśnione będą takie kwestie, jak m.in.: dlaczego statek pływa, po co człowiek śpi, dlaczego kwiaty pachną, po co pająk tka sieć – czy każda sieć jest taka sama, dlaczego zebra ma paski. Ponadto widzowie z programem odwiedzą ciekawe miejsca: pracownię luster, fabrykę papieru, wytwórnię bombek czy obiekt westchnień niemal wszystkich chłopców – wóz strażacki. W programie będzie wytwarzany prąd podczas jazdy na rowerze, wywoływane wybuchy i kłęby dymu – jednym słowem: prawa fizyki twórcom programu nie są obce..
KUDŁATE I ŁACIATE – środa
Program popularyzujący wiedzę o świecie zwierząt, prowadzony przez hipcię, wydrę i zająca. Zwierzaki są wielkim przyjaciółmi, o bardzo różnych charakterach. Hipopotamica Hipcia jest trochę marudna, dokładna, mądrala, ale też bardzo opiekuńcza i pełna empatii dla otaczającego ją świata; Zajączek Zyzio to wiercipięta, trochę roztrzepany samochwała, ciekawy świata, niecierpliwy, trochę wszystko przekręca, ma wszędzie znajomości i wielu znajomych; a Wydra Felicja jest mądrą, zrównoważoną wydrą, ale skorą do zabaw, ma rozległą wiedzę przyrodniczą, szczególnie o tym, co żyje i pływa w wodach śródlądowych.
DŹWIĘKOGRA – czwartek
Teleturniej muzyczny dla dzieci. Podczas gry dzieci mają okazję poznać trzy instrumenty muzyczne, a gra polega na zapamiętywaniu sekwencji dźwięków i obrazków. Formuła teleturnieju ma na celu sprawdzenie wiedzy o instrumentach muzycznych oraz trenowanie pamięci.
BUDZIK – piątek
Studyjno-filmowy program dla najmłodszych telewidzów, prowadzony przez dwa zabawne koty: tytułowego Budzika oraz kotkę Rudą. Koty mieszkają u pani Ewy. W obrazie na ścianie mieszka także krasnoludek Piksel. Wszyscy bardzo się lubią, żyją ze sobą w wielkiej zgodzie i przyjaźni. Jedynie Budzik czasami bywa nieco niesforny i sprawia kłopoty swoimi dziwnymi pomysłami. Koty mają swoje problemy na miarę kilkuletniego widza. Pani Ewa i życzliwy krasnal Piksel sprawiają, że wszystkie większe i mniejsze zmartwienia szybko znikają. Audycja podejmuje tematy z bardzo szerokiego obszaru wiedzy. Mali telewidzowie mogą się dowiedzieć m.in. na czym polega prawdziwa przyjaźń, w jaki sposób można zadbać o swoje zdrowie, jak pielęgnować rośliny, jak rozwijać swoje talenty oraz w jaki sposób przygotować się do wyjazdu na wakacje.
WIRTUL@NDIA – sobota
Komputerowa baśń, a właściwie piękna wirtualna bajka. Nie ma tu zbyt wielu odnośników do świata rzeczywistego, a rzecz cała dzieje się w wirtualnej krainie osadzonej w rozległej pamięci Superkomputera. Akcja rozgrywa się w bliżej nieokreślonym czasie – równie dobrze dziać się może teraz, jak i w niedalekiej przyszłości – co niewątpliwie wpływa na uniwersalność przekazu. Mimo to wątki, na których osnute są kolejne odcinki „Wirtul@ndii”, szeroko czerpią zarówno ze światowej beletrystyki, jak i historii wynalazków. Głównymi bohaterami są Bitek i Bajtek, dwa komputerowe duszki, dla których Wirtul@ndia stanowi jedyny prawdziwy świat.
DOMISIE – niedziela
Widowisko edukacyjno-rozrywkowe dla dzieci w wieku przedszkolnym, które w zabawny i przyjazny sposób przybliża dzieciom świat, uczy właściwych relacji z otoczeniem, bawi i wychowuje. Jego bohaterowie – Amelka, Pysia, Bazyli, Eryk, Kajetan i Strachowyj poruszają problemy bliskie najmłodszym widzom i dzięki temu znajdują klucz do dziecięcego świata. Program uczy właściwego formowania norm i wartości, rozwija kompetencje emocjonalne i poznawcze dzieci. Łączy treści wychowawcze z atrakcyjną formułą. Poprzez mądre i pełne dowcipu dialogi oraz melodyjne piosenki, przekazuje wiedzę o świecie, rozwija wyobraźnię oraz poczucie humoru. Program został wysoko oceniony przez dzieci i rodziców.
GODZ. 18.30-19.00 – FILM ANIMOWANY premiera
TABALUGA – codziennie
Zły bałwan król Arktos, rządzi krainą lodu Lodolandią. Nienawidzi zieleni, a jego marzeniem jest ciągłe powiększanie swego lodowego królestwa. Przed miotanymi przez Arktosa śnieżnymi kulami uciekają wszystkie zwierzęta. Podczas ucieczki trafiają na tajemnicze jajo, z którego wykluwa się dziwne stworzenie. Nikt nie wie, kim ono jest. Okazuje się, że Tabaluga (tak nazwano małego smoka) pochodzi z kosmosu, a ponieważ może ziać ogniem tylko on w całym królestwie skutecznie potrafi przeciwstawić się Arktosowi.
GODZ. 19.00-20.00 – WIECZORYNKA premiera
SMERFY
Doskonała zabawa dla całej rodziny. Zabawne perypetie niebieskich stworzonek, żyjących w domkach z grzybków. Papa Smerf i jego wesoła gromadka w rozlicznych przygodach, a czasem nawet pazurach Gargamela. Popisowe numery Zgrywusa, złote myśli Ważniaka, zachcianki Łasucha oraz Laluś, Osiłek, Harmoniusz i blond Smerfetka, w której podkochiwał się każdy Smerf. Takich bajek się nie zapomina…
PSZCZÓŁKA MAJA
Przygody znanej wszystkim doskonale pszczółki Mai i jej przyjaciół. Tym razem w nowej produkcji, wykorzystującej w animacji najnowsze techniki komputerowe.
MIŚ USZATEK
Ekranizacja przygód Misia Uszatka, znanego wcześniej z prasy dziecięcej oraz książek autorstwa Czesława Janczarskiego. Uszatek w gronie swoich przyjaciół – Prosiaczka, Króliczków, Zajączka i psa Kruczka – przeżywa najrozmaitsze przygody, ucząc przy okazji najmłodszych widzów zasad dobrego wychowania, przyjaźni, tolerancji i uczciwości, czyli tego, co w życiu ważne.
DZIWNE PRZYGODY KOZIOŁKA MATOŁKA
Serial animowany dla dzieci. Zabawna adaptacja słynnego komiksu dla dzieci o przygodach koziołka o imieniu Matołek, który „błąka się po całym świecie, aby dojść do Pacanowa” gdyż właśnie tam ponoć „kują kozy”.
CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM CZYLI CZYTANIE PRZED SPANIEM – codziennie
W wiosennej ramówce zaplanowano również na zakończenie pasma pierwszy autorski program TVP ABC „Cała Polska Czyta Dzieciom czyli czytanie przed spaniem”, którego premiera planowana jest na przełom marca/kwietnia. Będzie to cykl krótkich materiałów filmowych (3-5′), w których ambasadorzy akcji „Cała Polska czyta dzieciom” czytają bajki. Czytanie bajki, które w swoim założeniu opiera się na słuchaniu i intymnej relacji czytającego ze słuchającym, poprzez użycie filmowego języka nabierze nowego charakteru – wciągającej, działającej na wyobraźnię dziecka opowieści połączonej z obrazem.
PASMO DLA STARSZYCH WIDZÓW (7-12 LAT)
codziennie, godz. 20.00-21.00 premiera
STAWIAM NA TOLKA BANANA
Serial dla młodzieży, podejmujący istotne problemy wychowawcze, charakterystyczne dla środowisk tzw. młodzieży trudnej. Bohaterowie filmu – czterej chłopcy i dziewczyna w wieku 12-14 lat – pozostają w stałym konflikcie z porządkiem społecznym; od chuligańskiego stylu życia dzieli ich tylko krok. Film wskazuje na potrzebę istnienia w życiu młodych ludzi ideałów, szlachetnych mitów i wzorców postępowania. Ucieleśnieniem marzeń bohaterów jest romantyczna postać Tolka Banana, jego tajemnicza osobowość działa na ich wyobraźnię. W filmie zostały przedstawione przygody młodzieżowej „szajki” zmieniającej swoje postępowanie pod wpływem Tolka Banana. Dzięki niemu bohaterowie uczą się przyjaźni i uczciwości, w myśl zasady „jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”.
KAMIENNA TAJEMNICA
Serial zrealizowany w malowniczych plenerach szwedzkiej Smalandii. Osią fabuły są ściśle splatające się trzy wątki: Jake’a – syna amerykańskiego pisarza, powracającego do kraju przodków; gangsterów poszukujących skarbu; a także grupy dzieci, które również, choć trochę przypadkiem, wpadają na jego trop.
CODZIENNE PASMO W GODZ. 7.00-17.00
GODZ. 7.00-7.30 – PROGRAMY EDUKACYJNE
LIPPY & MESSY codziennie
ZIARNO poniedziałek
ZYGZAKI środa
DOMOWE PRZEDSZKOLE środa
JEDYNKOWE PRZEDSZKOLE czwartek
MAMA I JA piątek
6-LATKI – PIERWSZA KLASA! piątek
TIK-TAK sobota
BABCIA RÓŻA I GRYZELKA niedziela
NELA MAŁA REPORTERKA niedziela
GODZ. 7.30-8.00 – FILMY ANIMOWANE
KASZTANIAKI
MAURYCY I HAWRANEK
BAŚNIE I BAJKI POLSKIE
GODZ. 8.00-8.30 – PROGRAMY EDUKACYJNE DLA NAJMŁODSZYCH
MAMA I JA poniedziałek
KUCHCIKOWO wtorek
MOLIKI KSIĄŻKOWE wtorek
ALA I AS środa
DLACZEGO? PO CO? JAK? czwartek
KUDŁATE I ŁACIATE czwartek
DŹWIĘKOGRA piątek
BUDZIK sobota
WIRTUL@NDIA niedziela
GODZ. 8.30-9.30 – FILMY ANIMOWANE
TABALUGA
SMERFY
PSZCZÓŁKA MAJA
GODZ. 9.30-10.00
DZIWNE PRZYGODY KOZIOŁKA MATOŁKA codziennie
MIŚ USZATEK od poniedziałku do soboty
DOMISIE niedziela
GODZ. 10.00-13.00
Powtórka bloku z poprzedniego dnia z godz. 17.00-20.00.
GODZ. 13.00-16.00
Powtórka bloku z poprzedniego dnia z godz. 17.00-20.00.
GODZ. 16.00-17.00 – SERIAL DLA MŁODYCH WIDZÓW
STAWIAM NA TOLKA BANANA
KAMIENNA TAJEMNICA