Jak wybrać szkołę tańca dla dziecka?

taniec dzieci

Wiele dzieci w naturalny sposób kieruje swoje zainteresowanie ku muzyce i tańcowi. I bardzo dobrze – taniec usprawnia nie tylko fizycznie! Oprócz tego, że rozwija mięśnie i zapewnia kondycję, to reguluje też napięcia i pomaga pozbyć się stresu. Warto, by dziecko uczestniczyło w zajęciach tanecznych, jeśli tylko ma talent do tańca. Ale jak wybrać dobrą szkołę? – podpowiadamy!Poczta pantoflowa

To najprostszy sposób, by poznać opinie dotyczące szkoły. Reklamy – jak wiadomo – nie są obiektywne i zawsze obiecują bardzo dużo. Najlepiej poszukiwać informacji od użytkowników – może wśród znajomych czy sąsiadów jest ktoś, czyje dziecko chodziło do szkoły tańca? Warto zapytać, czy było zadowolone z atmosfery panującej w szkole? Jak oceniało instruktorów? Czy chętnie uczestniczyło w zajęciach? Czy czuło, że jest odpowiednio motywowane i wspierane? Czy kontakt pomiędzy kadrą a rodzicami był dobry?

Na zewnątrz…

O firmie dobrze świadczy fakt, że istnieje już wiele lat. Gdyby źle uczyła, nie przetrwałaby na rynku. Niemniej jednak brak wieloletniego doświadczenia nie musi od razu świadczyć o niskim poziomie – każda szkoła kiedyś była nowa. Dlatego też to, czy szkoła istnieje krótko czy długo, niech nie będzie jedynym kryterium wyboru.

Przy wyborze weźmy też pod uwagę zewnętrzny wizerunek szkoły – jak wyglądają jej reklamy i strona internetowa? Jeśli są czytelne i dobrej jakości, świadczą o tym, że szkoła inwestuje w siebie. Czy biuro działa sprawnie – czy łatwo skontaktować się z właścicielami i instruktorami? I oczywiście – ile kosztują zajęcia? Za tanio być nie może – niskie ceny mogą świadczyć o próbach przetrwania szkoły, która nie ma dostatecznej liczby klientów.

… i od środka

Przy wyborze szkoły warto sprawdzić, w jakich warunkach odbywa się nauka. Jak prezentują się sale, przebieralnie, łazienki? Ile osób jest obecnych w sali podczas zajęć? Jeśli jest ona duża, lecz wypełniona po brzegi – dziecko niewiele się nauczy. Ile osób liczy grupa zajęciowa? – jeśli będzie liczna, to instruktor nie znajdzie czasu, by wyszkolić wszystkich na odpowiednim poziomie, lecz będzie realizował program pod kątem tych, którzy uczą się najszybciej.

Naukę jakiego tańca proponuje szkoła? Jeśli oferuje różne rodzaje tańca, rozwija się, uruchamia nowe grupy, to świadectwo tego, że dobrze funkcjonuje na rynku. Warto dowiedzieć się, czy szkoła daje możliwość kontynuacji nauki w obrębie tej samej grupy wiekowej. Czy istnieją w niej grupy na różnym poziomie zaawansowania? Jakie możliwości kształcenia ma młodzież, która osiągnęła już przewidziane poziomy? Jeśli instruktorzy wywodzą się spośród wychowanków, dobrze świadczy to o poziomie nauczania szkoły. Ważne jest, by instruktorzy posiadali odpowiednie uprawnienia ( dyplomy z Państwowych Szkół Tańca, certyfikaty). Sprawdźmy, czy osoba, która swoim nazwiskiem firmuje szkołę, jest w niej obecna, a uczniowie mają możliwość korzystania z jej umiejętności.

Jeśli szkoła dba o rozwój swój i swoich wychowanków, na pewno podejmuje różne działania aktywizujące dzieci i młodzież, a przy okazji podnoszące renomę firmy. Warto sprawdzić, czy wychowankowie biorą udział w lokalnych lub ogólnopolskich występach i turniejach? Czy mają okazję występować przed szerszą publicznością? Czy posiadają osiągnięcia w zawodach? Czy szkoła organizuje jakieś wydarzenia związane z działalnością taneczną – zawody, dni otwarte, pokazy, koncerty galowe? Jeśli na każde z pytań odpowiedź jest twierdząca, zazwyczaj dobrze świadczy to o poziomie szkoły. Istotną kwestią jest również to, czy wychowankowie mają możliwość wzięcia udziału w półkoloniach, obozach, dodatkowych szkoleniach tanecznych, które pozwolą im rozwijać się nie tylko w ramach cotygodniowych zajęć.

Adresy szkół tańca w Szczecinie znajdziecie w naszym Informatorze.

 

Artykuły, które mogą Cię zainteresować: