Amelia i Kuba. Kuba i Amelia. Nowa szkoła

kuba i amelia nowa szkoła male22 kwietnia ukazała się kolejna część serii „Amelia i Kuba. Kuba i Amelia” zatytułowana „Nowa szkoła”. Tym razem para przyjaciół poddana zostanie pewnej próbie – w nowym miejscu, wśród nieznanych rówieśników. Czy Kuba dotrzyma swoich postanowień? Czy Amelia dostrzeże niewidoczne? I jaką rolę odegra w tym wszystkim bransoleta z brylantami? Tego dowiecie się po przeczytaniu tej książki!

Jeszcze wybrzmiewają echa zachwytów nad poprzednią, bestsellerową serią autora pt. „Felix, Net i Nika”, a już powrócił on na rynek wydawniczy z nową seryjną propozycją „Amelia i Kuba. Kuba i Amelia”. Rafał Kosik zdecydował się na opowiadanie z punktu widzenia obu bohaterów przy użyciu niecodziennej formuły, mającej zresztą odbicie w tytule serii.  Pierwsza część – „Godzina duchów” ukazała się w dwóch wersjach pod postacią dwóch osobnych książek: „Amelia i Kuba. Godzina duchów” oraz „Kuba i Amelia. Godzina duchów”. Aby poznać wszystkie szczegóły i motywy działania bohaterów, najlepiej przeczytać obie.

kuba i amelia nowa szkoła srednie„Nowa szkoła” to druga powieść z serii „Amelia i Kuba. Kuba i Amelia”. I choć tym razem książka jest jedna, to autor pozostał wierny pomysłowi prowadzenia narracji z dwóch punktów widzenia. Płynie z tego wielka korzyść dla młodego czytelnika: przekona się on, jak powierzchowne potrafią być nasze sądy i jaką przykrość można sprawić drugiej osobie, zdając się jedynie na nie. Spomiędzy kart wyziera jakże słuszna mądrość: nie zawsze jest tak, jak nam się wydaje.

Myli się ten, kto sądzi, że tak poważny temat wymaga poważnej książki. „Nowa szkoła” jest najlepszym dowodem na to, że o kwestiach niezwykle istotnych dla dzieci i młodzieży można pisać przystępnie i z humorem. Takie zagadnienia jak adaptacja w nowym środowisku, akceptacja grupy czy pierwsze kłopoty sercowe autor umieszcza w tle ciekawej fabuły, z wyraziście nakreślonymi postaciami, dowcipnymi dialogami i wartką akcją. Znalazło się też miejsce i na zagadkę, i na smaczek dla dorosłych. Na kartach książki odważny Kuba przeciwstawić się musi nie tylko klasowemu łobuzowi, ale i… sobie. Co powie na to nieśmiała Amelia? Ile ugra dla siebie walcząca z alergenami sześciolatka? Sprawa nie będzie prosta, zwłaszcza gdy do gry wejdzie Bardzo Ważny Dyrektor.

Książki z serii „Amelia i Kuba. Kuba i Amelia” polecamy dzieciom w wieku 7-12 lat. To bardzo wciagająca lektura – czyta się je lekko, gładko, jednym tchem! Jeśli nie znacie jeszcze przygód pary przyjaciół i ich rodzeństwa – koniecznie sięgnijcie po „Nową szkołę”!

Amelia i Kuba. Kuba i Amelia. Nowa szkoła
Rafał Kosik
Wydawnictwo Powergraph 2015

W serii ukazały się: „Amelia i Kuba. Godzina duchów” oraz „Kuba i Amelia. Godzina duchów”.

kuba i amelia nowa szkoła male amelia i kuba godzina duchówkuba i amelia godzina duchów

powergraph

Artykuły, które mogą Cię zainteresować: