Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy – rekrutacja

chidlrensday01

2 lutego rozpoczęła się rekrutacja na Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy w Szczecinie. To bezpłatne zajęcia dla uczniów klas piątych i szóstych, mające na celu promowanie edukacji ekonomicznej, rozwój samodzielnego myślenia, efektywnego komunikowania się czy pracy w grupie. Patronat honorowy nad programem sprawuje Minister Edukacji Narodowej.

To już II edycja Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego. W minionej wzięło udział prawie 100 uczniów. Partnerem Strategicznym projektu jest Narodowy Bank Polski.

– W zakresie edukacji ekonomicznej najmłodszych mamy wciąż bardzo wiele do zrobienia. Z naszych dotychczasowych doświadczeń wynika, że dzieci mają wielką potrzebę edukowania się w zakresie podstaw ekonomii i zarządzania finansami – mówi Marcin Dąbrowski, dyrektor Fundacji Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych, organizującej projekt.

Jaka jest rola marketingu? Czym jest ekobiznes? Co oznacza przedsiębiorczość w działaniu? Tego będzie można się dowiedzieć w tegorocznej edycji. Semestr zajęć składa się z  sześciu 90-minutowych spotkań. Są one prowadzone przez wykładowców akademickich oraz ekspertów Fundacji i mają charakter interaktywny: obejmują wykłady i warsztaty grupowe. Kończą się prezentacją prac warsztatowych. Wszyscy chętni na koniec semestru zajęć mogą przystąpić do końcowego testu wiedzy. Dla trzech najlepszych studentów EUD z danego ośrodka przewidziane są wartościowe nagrody.

Uzupełnieniem zajęć dla dzieci są wykłady dla rodziców, na których mogą dowiedzieć się m.in. jak nauczyć dziecko dysponowania własnymi pieniędzmi, jak wychowywać dziecko w dobie Internetu i nowych technologii, a także jak budować motywację do nauki. W ramach prgramu dostępna jest też platforma, pomocna w realizacji przedsięwzięć edukacyjnych dla studentów ze wszystkich ośrodków EUD, zawierająca materiały z wykładów i relacje video z zajęć. Jej użytkownicy korzystać mogą z forum dyskusyjnego, a także wziąć udział w konkursie.    

Nabór na zajęcia prowadzony jest w dniach 2-23 lutego, zajęcia rozpoczną się 25 marca. Formularz zapisów oraz wszystkie informacje na temat programu i harmonogramu zajęć znajdują się na stronie interentowej: www.uniwersytet-dzieciecy.pl.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować: