Jarmark Augustiański w Jasienicy

Noc Kupały na Zamku

Już 30 sierpnia każdy będzie mógł przenieść się w zamierzchłe czasy średniowiecza, gdzie w ruinach klasztoru augustiańskiego w Jasienicy rozbrzmiewać będzie średniowieczna muzyka na przemian z okrzykami walczących rycerzy. Zapraszamy na wędrówkę po świecie średniowiecznych praktyk rycerskich, bitew poprzez codzienne życie wojowników i zwyczajnych ludzi…

Tegoroczny Jarmark Augustiański to okazja, aby obejrzeć i uczestniczyć w barwnej paradzie ulicami osady oraz zapoznać się z szeroko rozumianą kulturą dawną. Jasienicę, jak co roku, odwiedzą rycerze średniowieczni oraz wystawcy rękodzielnictwa. Na stoiskach prezentować się będą wystawcy kowalstwa artystycznego, witraży, wyrobów bursztyniarskich i srebra, pszczelarstwa, garncarstwa, rzeźby, malarstwa, wikliniarstwa, hafciarstwa, tkactwa, dawnej kuchni i wiele innych. Klimat epoki przybliżać będą także pojedynki, pokazy, konkursy plebejskie, opowieści i scenki rodzajowe rodem ze średniowiecza, koncerty muzyki w wykonaniu zespołów celtyckich i dawnych. W Jasienicy stanie wioska rycerska, gdzie będzie można przyjrzeć się strojom, zwyczajom dawnym. Przez cały dzień odbywać się będą także pokazy walk w wykonaniu bractw rycerskich.

Podczas Jarmarku organizowany będzie również konkurs na najciekawszy strój historyczny. Regulamin uczestnictwa znajduje się tutaj.

Zapraszamy do wspólnej zabawy z historią w tle!

Jarmark Augustiański
Termin: 30 sierpnia (sobota), od godz. 13.00
Miejsce: teren ruin klasztoru w Jasienicy
Wstęp wolny!

Artykuły, które mogą Cię zainteresować: