Po raz kolejny zapraszamy w gościnne progi Piwnicy Kany na rodzinny art-piknik. Zarówno Małym jak i Dużym entuzjastom niebanalnego wzornictwa wspólnie zapewnimy estetyczne ukojenie zmysłów. Autorskie kolekcje biżuterii, ubrań, dodatków, unikalna ceramika, kreatywne zabawki i wiele innych… Do kupienia, dotykania i podziwiania.
Abyście i Wy mogli poczuć magię artystycznej kreacji zapraszamy do Ogródka Umiejętności – rodzinnej strefy swobodnego relaksu i twórczych działań.
Program wydarzeń (niedziela 13 czerwca 2010):
12.30-14 Papierowa Menażeria – warsztaty Origami
14-15 Warsztaty tańca
15- 16.30 Laleczka ze sznureczka – autorski projekt tworzenia rodzinnej zabawki
17- 18 Bajki z Afryki – słowno-muzyczna podróż na Czarny Ląd
19 koncert zespołu Sambal
W ramach działań bez ram wraz z promykiem słońca pojawi się „Lemoniadowy Bogdan” -polski król lemoniady dla dorosłych i dla dzieci wstęp na warsztaty/ dzieci 5 pln, dorośli gratis :)Każdy zakup lub bilet na warsztaty to los na loterię – do wygrania moc atrakcyjnych nagród!
Więcej informacji na www.petitpompon.com, www.kiermaszdizajnu.blogspot.com
Parę słów na temat warsztatów i prowadzących:
Iwona Zasada – „Papierowa Menażeria”
Absolwentka pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej na Uniwersytecie Szczecińskim, zwolenniczka emancypacji najmłodszych oraz wychowania przez sztukę. Inspirację do pracy z dziećmi czerpie m.in. z uczestnictwa w teatrze amatorskim Nie Ma.
Zamiłowanie do origami jest wypadkową jej upodobania do papieru jako
tworzywa oraz fascynacji kulturą Japonii.
Podczas Papierowej Menażerii – warsztatów origami – razem wykonamy m.in.
Trzepoczącego Ptaka, Skaczącą Żabkę, Nadmuchiwanego Króliczka oraz
magiczną kostkę – różę. Będzie też okazja by posłuchać Papierowej
Opowieści i umieścić swój dom w Papierowym Mieście.
Magdalena Gardas – Warsztaty taneczne
absolwentka specjalizacji dziennikarskiej i ścieżki pedagogicznej w Instytucie Filologii Polskiej i Kulturoznawstwa US. Jest instruktorką Związku Harcerstwa Polskiego (prowadziła drużynę o profilu artystycznym) i instruktorką rekreacji ruchowej; miłośniczka tańca – uprawia taniec: towarzyski, irlandzki, broadway’owy; członkini formacji studia KIMAMA, gdzie obecnie trenuje salsę i taniec współczesny. W Teatrze Lalek „Pleciuga” zajmuje stanowisko asystentki dyrektora.
„Ruch, taniec zaś w szczególności, traktuję jako panaceum na
nieśmiałość, nadaktywność, problemy związane z funkcjonowaniem w
grupie rówieśniczej, wreszcie – jako sposób na życie”
Zajęcia prowadzone są w formie zabawy tańcem i wyobraźnią, odkrywania
możliwości swojego ciała. Rezultatem spotkania będzie prezentacja
krótkiej choreografii.
„Laleczka ze sznureczka”
Fenomenalna zabawka w stylu ZRÓB TO SAM(a) i pomoże Ci TATA albo MAMA. W wir twórczej zabawy wciągamy duety dziecko- rodzic, by w dobie konsumpcyjnego dogmatu zabawki, łamać stereotyp i cieszyć się kreowaniem bardzo osobistych laleczek.
Warsztaty prowadzi niebanalne trio rodzinne – Joanna Brudecka wraz z córką, 5-letnią Kaliną (bezpośrednią Inspiracją do powstania Laleczki ze sznureczka) i partnerem – sambowym Marcinem Bogdanem (zespół Sambal). On Tata – muzyk, stolarz ebenista, projektant, w dziecięcych kręgach znany jako król lemoniady vel. Lemoniadowy Bogdan. Wspólnie żyją i tworzą, doceniając każdą inność, przyjaźń i moc zakręconych ludzi i wydarzeń.
Bajki z Afryki
Jak mówią sami muzycy: „Grupa nasza nosi nazwę „To Tu To Tam”. Dlaczego? Bo, „jesteśmy Tu i chcemy Was zabrać Tam.” Tam, czyli do Afryki.
Przy magicznych dźwiękach bębnów djembe i melodyjnego balafonu opowiemy Wam prawdziwe afrykańskie bajki. W ich świat zapraszają nieustraszony wojownik Onijeje, wesołe małpki z dżungli oraz chłopiec z tajemniczą roślinką w dłoni. Ich przygody bawią i uczą, tak jak wszystkie bajki świata, ale mają też swój niepowtarzalny, czarnoskóry urok. Posłuchajcie więc historii opowiedzianych w rytmie afrykańskiej duszy…”
Sambal
Bezprecedensowa szczecińska grupa muzyków uprawiających sambę batucadę. Ich występ 13 czerwca owiany jest tajemnicą i będzie wielką niespodzianką – nawet dla nich samych; jedno natomiast jest pewne – kiermaszowe muzykowanie Sambala objęła Honorowym Patronatem Ambasada Brazylii www.sambal.pl
Organizatorki:
Agata Dąbrowska
pomysłodawczyni Kiermaszu Dizajnu; zajmuje się twórczą estetyką – teoretycznie – z racji filozoficznego wykształcenia, oraz praktycznie – przy kreowaniu obiektów i zjawisk. Wielość doświadczeń i inspiracji przekuwa na formy biżuteryjne, oraz na konkretne działania w przestrzeni miejskiej. Humanistyczne wykształcenie pozwala jej na szersze traktowanie działań twórczych w ich wielowymiarowości i aspekcie społecznym. Porusza się w wielu obszarach artystycznych: fotografii, modzie, wzornictwie. Projektuje biżuterię i akcesoria modowe, stylizuje www.petitpompon.com
Joanna Maria Brudecka
Współorganizatorka Kiermaszu, design manager i projektantka – prowadzi studio Dizajnerzy – design project & consulting. W swojej działalności związanej z designem, zajmuje się projektowaniem ( komunikacja wizualna i aranżacja wnętrz i wystaw) oraz doradztwem w zakresie tworzenia nowych rozwiązań w zakresie wdrażania, współpracy oraz komercjalizacji designu. www.dizajnpolski.blogspot.com
Honorowym Patronem Kiermaszu Dizajnu jest Prezydent Miasta Szczecin.
Wydarzenie powstało również przy wsparciu Samorządowej Instytucji Kultury „Szczecin 2016”
Patroni medialni:
Partnerzy i sponsorzy: