Magiczne miasto

WikipediaSzczecin kryje w sobie wiele tajemnic. Wyróżniający  się oryginalnym układem urbanistycznym jest zwykle porównywany do Paryża. Ale czy wiecie, że ma również wiele wspólnego z gwiazdami i Egiptem?

 

W myśl teorii szczecińskich astrologów Małgorzaty i Edwarda Gardasiewiczów, trzy szczecińskie place – Grunwaldzki, Odrodzenia i Sprzymierzonych wielkością i odległością miedzy sobą, odpowiadają trzem gwiazdom pasa Oriona. Według nich lokalizacja szczecińskich placów i promieniście leżących ulic ma swoje odniesienie również w kompleksie egipskich piramid w Gizie.
Nil i Odra mają podobne ułożenie koryt rzek oraz głównych dopływów a Droga Mleczna jest dopasowana swoim kształtem do nurtu obu tych rzek.

Skąd Egipt w Szczecinie? W XIX wieku po wyprawie Napoleona do Egiptu, Europa odkryła bogatą cywilizację, którą się zafascynowała.wikipediaTo właśnie Orion, (dla starożytnych Egipcjan Ozyrys) był jednym z najważniejszych bóstw, który przyniósł ludzkości cywilizację i z nim kojarzy się rozkwit państwa egipskiego.

W maju 2009 roku tłumy szczecinian, w myśl projektu „Sięgaj gwiazd w Szczecinie”, były obecne przy odsłonięciu tablic na szczecińskich placach, przywołujących odkrycie astrologów Małgorzaty i Edwarda Gardasiewiczów.

Uwaga. Dotknięcie tablic podobno zapewnia odwiedzającym miłość, dobrobyt i zdrowie! 🙂 Dlaczego nie spróbować? Mintaka
Po przyjrzeniu się konstelacji Oriona na mapach nieba, wybierzmy się z dziećmi na spacer w te trzy magiczne miejsca, które potwierdzają wyjątkowy i niepowtarzalny charakter naszego miasta.

(MW)