Muzealna Akademia Wakacyjna

Przedstawiamy Wam kolejną propozycję uatrakcyjnienia dzieciom okresu wakacyjnego spędzanego w mieście. Już niebawem działalność rozpoczyna Muzealna Akademia Wakacyjna. W ciągu dwóch wakacyjnych tygodni Muzeum Narodowe zaprasza dzieci ciekawe świata, sztuki i historii do wspólnych spotkań, działań plastycznych oraz zabawy.

 

Od 23 do 27 lipca młodzi uczestnicy zawitają na dwór książąt pomorskich w XVI i XVII wieku (Galeria Sztuki Dawnej Muzeum Narodowego w Szczecinie, przy ul. Staromłyńskiej 27).

Od 30 lipca do 3 sierpnia będą gościć na pańskich (magnackich i królewskich) dworach i w chłopskich chatach (Gmach Główny Muzeum Narodowego w Szczecinie, przy ul. Wały Chrobrego 3).

Zajęcia realizowane będą w godzinach od 10.00 do 13.00. Obowiązują wcześniejsze zapisy pod numerem tel. 91 4315270 lub poprzez e-mail: edukacja@muzeum.szczecin.pl.

Wstęp: 10 zł od osoby za 1 dzień. W trakcie zajęć przewidziana jest przerwa śniadaniowa (posiłek we własnym zakresie).

Muzealna Akademia Wakacyjna zaprasza od 7 do 31 sierpnia 2012 roku do Gmachu Głównego Muzeum Narodowego w Szczecinie, przy ul. Wały Chrobrego 3, na twórcze warsztaty z wykorzystaniem techniki filcowania „Radość tworzenia”. Zajęcia odbywać się będą w każdy wtorek i piątek od godziny 14.00 do 18.00.

7 sierpnia (wtorek) – Podstawy filcowania na mokro: filcowanie form biżuteryjnych – naszyjnik z dredów lub bransoletka, koszt udziału 30 zł

10 sierpnia (piątek) – Podstawy filcowania na mokro. Forma przestrzenna – kwiat na łodyżce /dredzie/, koszt udziału 30 zł

14 sierpnia (wtorek) – Filcowanie na mokro. Kwiat wielowarstwowy-broszka, koszt udziału 30 zł

17 sierpnia (piątek) – Filcowanie techniką na mokro. Forma zamknięta – bransoletka, koszt udziału 30 zł

21 sierpnia (wtorek) – Filcowanie techniką na mokro. Forma zamknięta. Etui na komórkę lub telefon, koszt 60 zł

24 sierpnia (piątek) – Filcowanie techniką na mokro. Obrazek wełną malowany, koszt udziału 30zł

28 sierpnia (wtorek) – Filcowanie techniką na mokro. Forma zamknięta – rękawiczki bez palców, Mitenki, koszt udziału 60 zł

31 sierpnia (piątek) – Filcowanie techniką na mokro. Nunofilc – szal na bazie gazy bawełnianej, koszt udziału 100 zł

Filcowanie (spilśnianie) – technika rękodzielnicza polegająca na formowaniu naturalnej wełny za pomocą specjalnej igły do filcowania (filcowanie na sucho) oraz ciepłej wody i mydła (filcowanie na mokro) – to praca najczęściej z miękkim, kolorowym i bardzo plastycznym materiałem. Stwarza nieograniczone możliwości dla wyobraźni, rozwija zdolności manualne, uczy wrażliwości na piękno i nade wszystko pozwala Małemu i Dużemu poczuć radość tworzenia. Podczas zajęć powstają: przedmioty użytkowe (biżuteria, etui, elementy wystroju domu), zabawki (kulki, zwierzątka – węże, biedronki, ślimaki i inne), ozdoby świąteczne, odzież, itp.

Prowadząca warsztaty: Hanna Piątkowska – od kilku lat tworzy dzięki technice filcowania. Nieustannie podnosi swe kwalifikacje w tej dziedzinie uczestnicząc w różnorodnych kursach, takich jak choćby szkolenie u Beaty Jarmołowskiej – cenionej projektantki mody, znanej z wyjątkowej urody odzieży filcowej i jedwabnej. Sama również zajęła się prowadzeniem warsztatów z filcowania pozytywnie „zarażając” swą pasją dzieci i dorosłych. Prace Hanny Piątkowskiej można obejrzeć na stronie www.strefafilcu.blogspot.com Uczestnicy zajęć proszeni są o zabranie na ręcznika.

Prace Hanny Piątkowskiej można obejrzeć na stronach: http://strefafilcu.blogspot.com



Artykuły, które mogą Cię zainteresować: