O! Góry! – IV Przegląd Filmów o Górach – Szczecin 2015

Miłośników chodzenia po górach czeka niebawem wielka gratka! W dniach 6-8 lutego w budynku dawnej filharmonii przy pl. Armii Krajowej odbędzie się IV Przegląd Filmów o Górach – Szczecin 2015 „O! GÓRY”. Podczas wydarzenia czynne będzie przedszkole z programem dla dzieci. Szczegóły poniżej.

 

 

Organizatorzy są przekonani, że ta niezwykła impreza przyciągnie wiele osób czynnie uprawiających wspinaczkę górską, trekkingi w najwyższych i najpiękniejszych górach świata, miłośników turystyki górskiej, krajobrazu, ochrony przyrody i ekologii.

Podczas Przeglądu będzie można zobaczyć filmy o tematyce górskiej, a także spotkać się z gośćmi specjalnymi – wybitnymi luźmi gór:  Januszem Majerem, Ryszardem Pawłowskim, Bogdanem Jankowskim, Aleksandrem Lwowem. Podczas przeglądu zaplanowano m.in. festiwalową premierę i spotkanie z autorem filmu „Jurek” – Pawłem Wysoczańskim.

Podczas gdy rodzice będą pochłonięci oglądaniem filmów, najmłodsi zaproszeni zostaną do przedszkola przeglądowego – „Struś pędziwiatr”, w którym dzieci będą mogły zapoznać się z elementami bezpiecznego wędrowania w górach. Wszyscy rodzice mogą – na czas udziału w Przeglądzie – oddać swoje dzieci pod opiekę animatorek i instruktorów z Survival Totem Group. W programie przedszkola znajdują się gry i zabawy ruchowe oraz zajęcia plastyczne związane z tematyką górską. Przedszkole jest nieodpłatne i czynne będzie w piątek od godz. 16:20 do 20.10 oraz w sobotę i niedzielę od godz. 11:00 do 18:00.

Każdego dnia, po zakończeniu projekcji i spotkań odbędą się koncerty z udziałem zespołów instrumentalno-wokalnych. Przeglądowi towarzyszyć będą  stoiska i prezentacje, gdzie będzie można kupić wydawnictwa górskie i sprzęt turystyczny, kawiarenka dla uczestników Przeglądu, losowania atrakcyjnych nagród i upominków dla uczestników wydarzenia. O artystyczne doznania w sobotni wieczór zadba grupa muzyczna Jackpot 

Szczegółowy program dostępny jest na stronie www.ogory.szczecin.pl

IV PRZEGLĄD FILMÓW O GÓRACH – SZCZECIN 2014
Termin: 6-8 lutego
Miejsce: Stara Filharmonia (lewe skrzydło Urzędu Miasta Szczecin) przy pl. Armii Krajowej 1
Bilety:
– piątek (6.02.2015) – 30 zł, ze zniżką – 27 zł
– sobota (7.02.2015) – 40 zł, ze zniżką – 36 zł
– niedziela (8.02.2015) – 30 zł, ze zniżką – 27 zł
KARNET TRZYDNIOWY (6-8.02.2015) – 80 zł, ze zniżką – 72 zł
Do nabycia w punkcie biletowym w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie (tel. 91 886 07 21), w CIT – Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Jana z Kolna 7 ( tel. 91-43-40-440) oraz w Galerii Henryka Sawki przy al. Wojska Polskiego 40/u3.

Do skorzystania ze zniżki upoważnia przedstawienie aktualnego dokumentu (legitymacji członkowskiej PTTK, legitymacji szkolnej, studenckiej, rencisty lub emeryta).

 

Artykuły, które mogą Cię zainteresować: