Powitanie jesieni na Podzamczu

Nadeszła jesień

Powitajmy jesień na Rynku Siennym w Szczecinie! 27 i 28 września całe rodziny bawić się będą w towarzystwie kucharzy, artystów, animatorów, lokalnych przedsiębiorców, organizacji pozarządowych. Impreza ma na celu promocję Podzamcza oraz integrację mieszkańców.

 

Dla dzieci przygotowano m.in. zabawy z hustą klanzy, żonglerkę w wykonaniu kuglarzy, malowanie twarzy i spotkania ze szczudlarzami. Stowarzyszenie Media Dizajn zaprasza też na specjalne warsztaty pod hasłem „Dzieci projektują Podzamcze w Szczecinie”, które odbędą się 27 września w godz. 14.00-16.00. Mali projektanci zastanowią się, czym jest przestrzeń publiczna, jakie funkcje powinna spełniać oraz jakie kreować doznania i doświadczenia. Dzieci zaproponują swoje rozwiązania, które mogłyby uatrakcyjnić Podzamcze. Powstanie m.in. prototyp Podzamcza. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy tutaj.
Ciekawi goście opowiadać będą o historii Rynku Siennego, jak i całego Podzamcza oraz zwyczajów rybołówczych. Będzie mozna zwiedzić bezpłatnie Muzeum Historii Szczecina. Na terenie Muzeum Narodowego również będzie można zakupić specjalną odzież – „koszulkowe inspiracje” – nawiązujące do historii Szczecina oraz Targu Rybnego. Media Dizajn otworzy warzywniak, w którym walutą będą historie i talenty. Może opowiecie historię swojej miłości? Podzielicie się przepisem na ulubioną zupę? W nagrodę otrzymacie zupę dyniową.
W sobotę od godziny 18:00 na scenie występować będą laureaci przeglądu Młoda Nuta. Około godziny 20:00 natomiast rozpocznie sie impreza pod gołym niebem, która potrwa do godz. 22.00.
Jednym z najważniejszych elementów wydarzenia będzie specjalnie zorganizowany Targ Rybny, na którym będzie można zakupić szereg gatunków świeżych ryb.
Organizatorzy zapraszają na Rynek Sienny w dniach 27 i 28 września od godz. 10.00. Organizatorem imprezy jest Podzamcze.org. Więcej informacji i szczegółowy program imprezy tutaj.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować: