Drugie dziecko. Podręcznik przetrwania

drugie dzieckoKsiążka ta daje matkom dwójki dzieci wsparcie, którego tak bardzo potrzebują: od momentu, kiedy dowiadują się o drugiej ciąży, poprzez przybycie do domu z noworodkiem aż do kolejnych kilku lat życia powiększonej rodziny. Znajdziesz tu również mnóstwo praktycznych i niezwykle skutecznych sztuczek, a do tego opowieści rodziców, którzy doczekali się drugiego dziecka i przetrwali to doświadczenie, aby podzielić się swoimi historiami.

 

Z tej książki dowiesz się, w jaki sposób:
– poinformować starsze dziecko o rodzeństwie
– przetrwać drugą ciążę i poród
– zorganizować usypianie i karmienie dwójki dzieci
– poradzić sobie z zazdrością między rodzeństwem
– znaleźć czas dla dzieci, partnera i siebie

Naia Edwards – autorka i redaktorka książek dla rodziców i dzieci. Jako matka czterech synów w wieku od dwóch do czternastu lat jest ekspertką w radzeniu sobie z noworodkiem i jego starszym rodzeństwem.

Kiedy dowiedziałam się, że jestem po raz drugi w ciąży, wspaniałe i ekscytujące uczucia mieszały się z emocjami mniej pozytywnymi… Najsilniejszymi z nich były niepokój i niepewność. A co, jeśli nie dam sobie rady z dwójką dzieci, z przechodzeniem kolejny raz przez nocne karmienia i notoryczny brak snu? A jeśli – i to była najczarniejsza z moich myśli – nie uda mi się wytworzyć z drugim maluszkiem takiej więzi jak z pierwszym i po prostu nie pokocham go tak mocno? (fragment książki)

Drugie dziecko. Podręcznik przetrwania
Naia Edwards
Wydawnictwo Mamania
Premiera książki: 14 marca

Artykuły, które mogą Cię zainteresować: