Kaszuby, mimo iż uznawane za jeden z najpiękniejszych i najbardziej atrakcyjnych turystycznie regionów Polski, są wciąż mało popularne wśród urlopowiczów. Czy można tam atrakcyjnie spędzić rodzinny urlop? Przekonajcie się sami.
Oto kilka atrakcji turystycznych Kaszub:
Wieżyca
Zwana również „Kaszubskim Olimpem” jest najwyższym wzniesieniem na Niżu Środkowoeuropejskim (328 m n.p.m.). Na jej szczycie znajduje się wieża z platformą widokową, stanowiąca nie lada atrakcję turystyczną.
Najdłuższa deska świata (Szymbark)
Dom „na głowie” (Szymbark)
Naturalnej wielkości drewniany dom został wybudowany do góry nogami. Wchodzi się do niego przez duże okno i stąpa po suficie, już krótki pobyt w tym domu powoduje niesamowite doznania- z trudem utrzymujemy równowagę.
Jezioro Wdzydze
Jedno z najbardziej znanych miejsc na Kaszubach, prawdziwy raj dla żeglarzy i kajakarzy. Ze względu na swoją wielkość i maksymalną głębokość przekraczającą 70 m, przez miejscową ludność nazwane zostało „Morzem Kaszubskim”. Na jeziorze znajduje się 10 wysp, z czego jedna- największa „Wielki Ostrów” jest zamieszkana.
Kamienne Kręgi
Magiczne miejsca w miejscowościach Odry, Węsiory i Leśno, obecnie przyciągające turystów i dostarczające im niezapomnianych wrażeń, a niegdyś wykorzystywane do celów kultowych i obrzędowych.
Farma strusi (Garczyn)
Na powierzchni ponad 5,5 ha żyje tu ponad 200 strusi afrykańskich. Goszcząc na farmie można skosztować jajecznicy ze strusiego jaja, zakupić wydmuszkę i okazałe pióra, a także pogalopować na grzbiecie strusia.
Noclegi:
Liczne pensjonaty, hotele i ośrodki agroturystyczne zapewniają swoim gościom nie tylko spokojny wypoczynek, ale i mnóstwo atrakcji. Sprawdzonym i godnym polecenia jest pensjonat „Kozi Gród” (http://www.kozigrod.pl) w Pomlewie (25 km od Gdańska). Oferuje on rodzinom z dziećmi m. in.: plac zabaw z piaskownicą, mini zoo, salę zabaw, staw (rowery wodne i wędkowanie), salę kinową, programy animacyjne dla dzieci w różnym wieku, przejażdżki małymi quadami; dla niemowląt (łóżeczko, wanienkę do kąpieli, podgrzewacz do butelek, przewijak).
Ewa Kłujszo-Grabowska
Zdjęcia dzięki uprzejmości A. i Z. Rudy