Mini Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej

8 maja, dokładnie miesiąc przed EURO 2012, rozpoczęły się finałowe rozgrywki Mini Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2012. Do zakończenia pozostał już tylko jeden mecz. W piątkowym finale spotkają się Czechy, czyli reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 51 oraz Szwecja, reprezentująca Szkołę Podstawową nr 35. Kto zdobędzie główną nagrodę – dowiemy się 1 czerwca.

Szczecińskie Mini Mistrzostwa odzwierciedlają „dorosłe” finały Mistrzostw Europy. Boiska, na których rozgrywane są mecze, zostały mianowane nazwami polskich i ukraińskich miast – gospodarzy Mistrzostw. Podobnie jak na Euro 2012, rywalizowało  ze sobą 16 drużyn, których nazwy odpowiadają nazwom państw biorących udział w Euro 2012. Piłkarzami są uczniowie szczecińskich szkół podstawowych.

W pierwszym z rozegranych półfinałów, w niedzielę, 27 maja, Czesi (SP 51) dość łatwo rozprawili się z Ukrainą (SP 68), wysoko wygrywając 8-1. Dużo więcej emocji przyniósł drugi, poniedziałkowy półfinał. Prowadzenie w meczu pomiędzy Polską (SP 48) i Szwecją (SP 35) zmieniało się kilkakrotnie. W spotkaniu nie brakowało pięknych akcji, bramek, głośnego dopingu kibiców obu zespołów oraz ogromnych emocji. Ostatecznie o wyniku meczu zadecydowała druga połowa zarządzonej dogrywki, w której to Szwedzi zdobyli decydującą bramkę. To oni obok Czechów wystąpią w wielkim finale.
Polakom z SP 48, podobnie jak Ukraińcom z SP 68 pozostaje cieszyć się z bardzo dobrego, III miejsca w turnieju. Jak rozłożą się pozostałe miejsca na podium, dowiemy się już w piątek, 1 czerwca. Mecz finałowy odbędzie się na boisku szkoły przy ul. Świętoborzyców. Dekoracja zwycięzców będzie miała miejsce w Amfiteatrze podczas imprezy plenerowej z okazji Dnia Dziecka.