Otwarcie sezonu artystycznego w Pleciudze

Pleciuga

7 września Teatr Lalek Pleciuga rozpoczyna nowy sezon artystyczny. Z tej okazji przygotowano ciekawy program zabaw, warsztatów i spektakli dla dzieci. Oto, co będzie działo się w niedzielę w szczecińskim Teatrze Lalek – poniżej prezentujemy program wydarzenia.


7 września – rozpoczęcie sezonu artystycznego w Pleciudze:

Zabawy na placu Teatralnym – wstęp bezpłatny
godz. 12.00 – 16.00 –  warsztaty plastyczne – tworzenie lalek
godz. 12.00 – 14.00 – roztańczona PLECIUGA – pokazy grup uczestniczących w zajęciach tanecznych oraz zabawy ruchowo-taneczne dla chętnych
godz. 14.00 – 16.00 – gry i zabawy podwórkowe

Przedstawienia w teatrze:
godz. 11.00 – „Zuzu i Lulu” (bilety do kupienia w kasie teatru)
godz. 12.00 – „Zuzu i Lulu” (bilety do kupienia w kasie teatru)
godz. 16.00 – „Raz dwa trzy – kryjesz ty! Eins, zwei, drei – du musst sein!” (bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie teatru od 1 września). Przedstawienie zrealizowane przez dzieci i młodzież uczestniczące w projekcie LATO W TEATRZE 2014. To zbiór lekkich, splecionych ze sobą – na ogół pozbawionych tekstu – scenek i etiud, dla których tłem są pokazywane na tylnej projekcji obrazki ze Stettina i Szczecina: miejsca rekreacji, podwórka, kamienice. Widać różnice, które zaszły w wyglądzie miasta, a na które wpłynął czas i ludzie. Ale to właśnie ludzie – dzieci, ich mamy i ojcowie – sprawiają, że miasto trwa, pozostając sobą. (z recenzji Artura D. Liskowackiego „Dzieci czytają Szczecin”, w: „Kurier Szczeciński” 25.07.2014)

www.pleciuga.pl
www.facebook.com/Teatr.Lalek.Pleciuga

Artykuły, które mogą Cię zainteresować: