Play the music – wystawa w Muzeum Narodowym

Od 5 sierpnia w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego przy Wałach Chrobrego 3 podziwiać można interaktywną wystawę „Play the Music”, która wprowadza zwiedzających w niezwykły świat dźwięków. Można zobaczyć kultowe studio nagrań Abbey Road Studios, dowiedzieć się, jak działają mikrofon i głośniki oraz zagrać stopami na pianinie XXL. A to jeszcze nie wszystkie atrakcje, jakie czekają na małych i dużych!

 

Autorem ekspozycji jest Henry Lowe, który współpracował przy tworzeniu wystaw dla tak znanych instytucji, jak British Museum, Museum of Science w Chicago czy Natural History Museum w Londynie. Wystawa prezentowana była w centrach nauki w Holandii, Belgii, Stanach Zjednoczonych, Meksyku i Wielkiej Brytanii.

Nowa ekspozycja to nie tylko świetny przewodnik po największych przebojach drugiej połowy XX wieku, ale także doskonała okazja, by dowiedzieć się i zrozumieć, w jaki sposób  powstają dźwięki, które tworzą znane nam wszystkim melodie. Dzięki interaktywnemu charakterowi eksponatów, każdy gość będzie mógł samodzielnie wykreować dźwięki, a także sprawdzić się w roli didżeja czy wykonawcy. Co ważne, wystawa „Play the Music” przeznaczona jest dla osób w każdym wieku, począwszy od przedszkolaków, dopiero wkraczających w fascynujący świat dźwięków, po młodzież szkolną oraz gości dorosłych, dla których będzie ona nie tylko świetną okazją do poszerzenia wiedzy na temat natury dźwięku oraz reguł tworzenia muzyki, ale także podróżą w czasie do melodii i piosenek młodości.

Wystawa „Play the Music!” to również doskonała lekcja fizyki, w czasie której można poznać prawa akustyki i dowiedzieć się, jak powstają dźwięki. Dzięki 25 interaktywnym eksponatom widzowie odwiedzający muzeum zobaczą między innymi to, jak przebiega transmisja i przetwarzanie dźwięku w uchu, począwszy od fal dźwiękowych do impulsu elektrycznego w mózgu. Goście będą mogli też publicznie zaprezentować swoje możliwości wokalne w kabinie prysznicowej, w której, jak wiadomo, wszystko brzmi lepiej. Jedną z niepowtarzalnych atrakcji będzie też unikatowa, niewidzialna harfa, na której podczas koncertów grał Jean Michel Jarre. Jeżeli zwiedzający będą chcieli sprawdzić swoje poczucie rytmu lub zagrać na pianinie stopami, nic nie będzie stało temu na przeszkodzie.

Wystawę „Play the Music” będzie można oglądać w Muzeum Narodowym w Szczecinie do 30 września 2014 roku. Bilety: 3 i 7 zł.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować: