Szczecin Przyjazny Rodzinie – program ulg dla rodzin

Od 1 września 2012 roku działa program Szczecin Przyjazny Rodzinie. Umożliwia on rodzinom z dziećmi korzystanie z systemu zniżek w placówkach kulturalnych i sportowych, komunikacji miejskiej, przedszkolach i żłobkach. Ponadto w ramach programu będą podejmowane działania, umożliwiające łatwiejszy dostęp do podręczników szkolnych oraz promujące miejsca przyjazne dzieciom i rodzicom.

– Szczecin Przyjazny Rodzinie jest efektem prac w ramach Porozumienia dla Szczecina – powiedział prezydent Szczecina, Piotr Krzystek. – System ulg i zniżek obejmie rodziny, korzystające z oferty miejskich instytucji kulturalnych, rekreacyjnych i sportowych, ale także opiekę nad najmłodszymi w miejskich żłobkach i przedszkolach.

Korzystanie z programu Szczecin Przyjazny Rodzinie będzie wymagało wyrobienia Szczecińskiej Karty Rodzinnej (SKR) w Biurze Obsługi INteresanta Urzędu Miejskiego. Co ważne, kartę otrzymuje każdy członek rodziny, a ulgi dla dzieci  przyznawane będą z góry. Ich wysokość będzie zależała od ilości dzieci w rodzinie.

W ramach oferty kulturalnej i sportowej w jednostkach miejskich oraz przy zakupie biletów miesięcznych („sieciówek”) dostępne będą zniżki od 50 do 100% w zależności od ilości dzieci w rodzinie. Do tej pory zniżki dla posiadaczy SKR proponują m.in. :

»  Teatr Lalek „Pleciuga”
»  Bilety ZDiTM
»  Baseny w Zespole Obiektów Szczecińskiego Domu Sportu
»  Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie
»  Szczecińska Agencja Artystyczna
»  Basen w Szkole Podstawowej nr 51 im. prof. Stanisława Helsztyńskiego w Szczecinie
»  Muzeum Techniki i Komunikacji Zajezdnia Sztuki w Szczecinie
»  Teatr Współczesny w Szczecinie
»  Basen w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Szczecinie
»  Basen w Centrum Kształcenia Sportowego w Szczecinie

Więcej partnerów programu – na stronie www.przyjaznyrodzinie.szczecin.pl

Projekt zakłada także łatwiejszy dostęp do podręczników dla rodzin z trójką dzieci uczących się w szkole podstawowej, gimnazjum i liceum. W takich przypadkach biblioteki szkolne w szkołach podstawowych będą wypożyczać podręczniki. Rodzic, który posiada Szczecińska Kartę Rodzinną i chciałby skorzystać z takiej formy wsparcia, winien złożyć w szkole swojego dziecka poprawnie wypełniony i podpisany wniosek.

Założeniem programu jest także certyfikowanie miejsc i podmiotów przyjaznych dla rodzin, np.: kawiarni dla  rodziców z kącikiem do zabaw dla dzieci i pokojem do przewijania, karmienia, bawialni dla dzieci w instytucjach publicznych, firm z pokojami dla kobiet karmiących.

Drugim produktem, który został wprowadzony, jest Szczecińska Karta Seniora dla osób powyżej 65 roku życia.

 

Aktualne informacje na temat działań programu znaleźć można na stronie: www.przyjaznyrodzinie.szczecin.pl

 

Artykuły, które mogą Cię zainteresować: