Uniwersytet Szczeciński dużym i małym mieszkańcom miasta

uniwersyteckimalyUniwersytet Szczeciński świętuje w tym roku 30 urodziny! Z tej okazji 24 maja na Jasnych Błoniach odbył się Festyn Rodzinny pod hasłem „Uniwersytet Szczeciński dużym i małym mieszkańcom miasta”. W planie całodniowego pikniku sportowego znalzały się rozmaite wydarzenia dla wszystkich mieszkańców Szczecina. My też tam byliśmy – dziękujemy za spotkanie!

 

Dzieci i młodzież miały okazję wziąć udział w zabawach na piłkach-skoczkach, wyścigach w workach, torze przeszkód, wyścigach z balonami, bitwie na poduszki, ćwiczeniach na ławeczce gimnastycznej, rzucie beretem na odległość.

Na nieco większych spacerowiczów czekały: aerobik na trawie, zumba oraz gymstick, punkty: pomiaru ciśnienia tętniczego, porad dotyczących prawidłowego odżywiania, porad dietetycznych oraz zdrowotnych. Najwytrwalsi wzięli udział w Uniwersyteckiej Grze Biegowej.

uniwersyteckiDzieci miały okazję podziwiać popisy cyrkowo-akrobatyczne, pokazy ratownictwa medycznego i straży pożarnej, a także psich umiejętności (frisbee, tor przeszkód, tresura) oraz sztuk walki.

Samorządy Studenckie szczecińskich uczelni dodatkowo przygotowały budowę modeli samochodów napędzanych energią słoneczną, turniej gier planszowych, czytanie bajek i warsztaty językowe na wesoło, a także pokaz wytwarzania energii przez studentów jeżdżących na rowerach.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować: