PMS po babsku – relacja z warsztatów

pms7

W dniach 10-14 lutego kobiety szukały inspiracji, wsparcia, drogi rozwoju. Warsztaty organizowane przez Szczecińskie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych SEKTOR3 pobudziły umysł i ciało do działania, zachęciły do wsłuchania się w swoją intuicję, potrzeby oraz pomogły zrealizować marzenia. Zobaczcie relację z wydarzenia „PMS po babsku – Potrzeby, Możliwości, Sukcesy”!

 

Bezpłatne warsztaty organizowane przez Szczecińskie Centrum Wspierania organizacji Pozarządowych SEKTOR3 miały na celu poszerzenie świadomości, odkrycie wyjątkowości oraz pokazanie kobietom, jak żyć z pasją!

Dziesiątki Pań wzięło udział w specjalnie dla nich zorganizowanych zajęciach – podczas wspólnych spotkań filcowały, szydełkowały, tańczyły, a także wysłuchały mnóstwa ciekawych wykładów i prezentacji na temat zdrowego żywienia, kształtowania własnej osobowości i asertywności, przygotowywania autoprezentacji czy budowania dobrych relacji w związku.

Warsztat „Kobieta świadoma – samoświadomość i samoocena” pomógł poznać swoje zasoby i uczyć się wykorzystywać je dla własnego rozwoju. Na zajęciach „Zdrowe żywienie w pigułce – jak przygotowywać posiłki dla dziecka i całej rodziny” uczestniczki dowiedziały się, jakie są zasady zdrowego żywienia, w jaki sposób za pomocą posiłków stymulować prawidłowy rozwój dziecka, co złego jest w żywności wysokoprzetworzonej, w kaszkach z proszku, słoiczkach, co robić w przypadku podejrzenia alergii, choroby lub wyjazdu na urlop poza granice kraju. Natomiast na zajęciach „Roztańczona zima” Panie nauczyły się elementów tańca współczesnego, w tym stylu Broadway jazz.

Na warsztacie „Asertywność w pigułce” Panie odkryły, jak być asertywną, wyrażać siebie  w zgodzie ze sobą, nie raniąc przy tym innych. Podczas zajęć z pierwszej pomocy dla dzieci, prowadzonych zgodnie ze standardem Europejskiej Rady Resuscytacji, uczestniczki dowiadywały się, jak prowadzić resuscytację na najmłodszych, a zarazem najbardziej narażonych na różne wypadki. Poznały podstawowe zabiegi resuscytacyjne, takie jak uciski klatki piersiowej i sztuczne oddychanie oraz postępowanie w przypadku zadławień.

pms7pms8 pms9pms10pms3pms4pms6pms5

Warsztat „Samoobrona” miał na celu doskonalenie naturalnych, wrodzonych odruchów organizmu w celu samoobrony, z szczególnym naciskiem położonym na wykorzystanie otoczenia. Natomiast podczas zajęć Kreowanie wizerunku i autoprezentacja – czyli kobieta w drodze do kariery doradczyni zawodowa opowiedziała o kreowaniu wizerunku, uświadomiła uczestniczkom znaczenia zachowań niewerbalnych i pozytywnego myślenia w kontaktach z przyszłym pracodawcą.  Pokazała, jak obniżyć lęk i napięcie oraz pomogła w samopoznaniu, jak również w nabyciu umiejętności korzystnej autoprezentacji.

pms1pms11pms12pms13pms2pms14

W trakcie spotkania „Między dziećmi a nami – rodzicami” uczestniczki skoncentrowały się na relacjach między dziećmi a dorosłymi;  zastanawiały się, czy możliwe jest partnerstwo między nimi. Przy okazji przyjrzały się różnym metodom wychowawczym. Dyskutowały, testowały i  szukały odpowiedzi na pytania nurtujące współczesne mamy. Natomiast podczas warsztatów „Motylem jestem, czyli stylizacja sylwetki i wizaż” Panie poznały tajniki stylizacji i wizażu, m.in. dowiedziały się, jakie kolory pasują do ich typu urody, przede wszystkim zaś świetnie bawiły się modą w gronie innych kobiet!

pms15pms16pms17pms18

To jednak nie wszystkie atrakcje! – jako zwieńczenie całej akcji, 16 lutego w Hali MOSRiR  odbyła się „Familiada Sportowa”, czyli zabawa z elementami sportowymi. Relację z tego wydarzenia możecie zobaczyć tutaj.

 

Artykuły, które mogą Cię zainteresować: