Warsztaty Archeologii Eksperymentalnej w Wolinie

Festiwal Słowian i Wikingów

W dniach 25-30 lipca w Centrum Słowian i Wikingów w Wolinie odbędą się warsztaty archeologii eksperymentalnej, obejmujące różne aspekty życia codziennego. Każdy chętny będzie mógł wziąć udział we wszystkich warsztatach. Szczególnie najmłodszych zachwyci bogaty wybór rzemiosł: m.in. garncarstwo, produkcja filcu, odlewnictwo.

 
Najznamienitsi rzemieślnicy wprowadzą zwiedzających w arkana takich zawodów jak: garncarstwo, odlewnictwo, kowalstwo, produkcja filcu, pisanie gęsimi piórami, snycerka, tkactwo i wiele innych. Ten, kto chciałby zdobyć nowe umiejętności czy po prostu ciekawe hobby to koniecznie powinien odwiedzić w tym czasie Wolin i spróbować swych sił.
 Nowe doświadczenia czekają na wszystkich małych i dużych, a sceneria rekonstrukcji dawnej osady sprawi, że będzie można się poczuć naprawdę jak 1000 lat temu. W czasie imprezy będą się także odbywać prelekcje odtwórców historycznych, którzy zaprezentują wnioski ze swojej wieloletniej pracy. Warsztaty takie mają na celu nie tylko odtwarzanie zabytków, ale także poznanie metod pracy wczesnośredniowiecznych mistrzów i próbę odtworzenia narzędzi jakimi wykonywali oni swoje dzieła.
W trakcie Warsztatów Archeologii Eksperymentalnej odbędzie się też Plener Garncarski, który potrwa aż do zakończenia Festiwalu Sowian i WSikongów (3 sierpnia).  W czasie tego spotkania uczestnicy będą wykonywać rekonstrukcje naczyń historycznych, prowadzić warsztaty garncarskie dla zwiedzających oraz odtwarzać technologię wypału.

Wstęp na Warsztaty Archeologii Ekspermentalnej: zgodnie z cennikiem skansenu.

Centrum Słowian i Wikingów Wolin Jómsborg Vineta, ul. Graniczna 2, 72-510 Wolin, www.jomsborg-vineta.com

Więcej informacji pod nrem telefonu: 693 391 543 oraz pod adresem: stowarzyszenie@jomsborg-vineta.com

 

 

Artykuły, które mogą Cię zainteresować: