Zajęcia STEM w klubie Baw się i Buduj

logo baw sie i buduj 120x170

W roku szkolnym 2017/2018 firma Baw się i buduj zaprasza młodych pasjonatów pragnących budować świetne konstrukcje z klocków, na ZAJĘCIA POZALEKCYJNE. Tworzymy całoroczne zajęcia dla dzieci w oparciu o ideę STEM (Science, Technology, Engineering, Math).

W trakcie zajęć „Budowanie to Wyzwanie – etap 1″ dzieci poznają otaczający świat w ramach 9 większych projektów. Oznacza to, że 3-4 bawsieibuduj1kolejne spotkania są tematycznie ze sobą powiązane i dotyczą, m. in. życia w mieście, służb ratunkowych, świata roślin i zwierząt. Mali budowniczy używają głównie zestawów Lego Duplo Maszyny Proste, Lego Learn To Learn, natomiast na tych warsztatach pojawia się też cała masa innych klocków, aby zapewnić dużą różnorodność zajęć. Biorąc pod uwagę charakterystykę dzieci w wieku 4-5 lat, główny nacisk w trakcie zajęć kładziony jest na rozwój zabawy i wprowadzanie nowych sposobów uwalniania kreatywności dziecka. Mali konstruktorzy wykorzystują instrukcje, ale także zbudują na podstawie własnych pomysłów. Ważne, że każda budowla stanowi element zabawy tematycznej, co ułatwia dziecku zapamiętanie nowych rozwiązań. Program jest także zgodny z Podstawą Programową Wychowania Przedszkolnego, więc może stanowić doskonałe uzupełnienie pobytu dziecka w przedszkolu.

Koszt zajęć: 90zł/miesiąc

Czas trwania: 1 godzina zegarowa – jedno spotkanie w tygodniu (wrzesień – czerwiec)

Terminy:

  • Środy 17:30 (start 20 września)
  • Czwartki 17:30 (start 21 września)

ZAPISY NA ZAJĘCIA POKAZOWE

 

bawsie5Program „Budowanie to Wyzwanie – etap 2″ pozwala uczestnikom zapoznać się z zasadami tworzenia i konstruowania maszyn prostych. Uczestnicy poznają zastosowanie dźwigni i bloczków, przekładni, kół, osi i wielu innych. Tak, jak we wszystkich naszych programach pozalekcyjnych – całość została podzielona na 9 bloków tematycznych, które w tym przypadku obejmują, m. in. Wyścigi samochodowe, Transport, czy Świat zwierząt. W ramach każdego bloku, kursanci stworzą na kilku kolejnych warsztatach konstrukcje nawiązujące do siebie tematycznie. Co jeszcze ważniejsze – będzie to typowo holistyczne ujęcie, bo uczniowie zbudują i zaprogramują swoje konstrukcje. Wykorzystywane zostaną zestawy Lego WeDo 2.0 (najnowsza wersja popularnych zestawów do robotyki), klocki K’nex oraz Ozoboty. Przyznajemy się, że taki model edukacji, który porusza dane zagadnienie z różnych perspektyw zaczerpnęliśmy z zagranicznych szkół, na podstawie opinii uczestników naszych warsztatów (i ich rodziców), którzy uczęszczają do szkół w Wielkiej Brytanii, Holandii, Niemczech. Nam także przypadł do gustu taki model nauczania, więc postanowiliśmy, że będziemy go realizowali na naszych zajęciach pozalekcyjnych.

Czas trwania: 1 godzina i 15 minut (wrzesień – czerwiec)

Koszt: 100zł/miesiąc

Terminy:

  • Wtorki godz. 17:30 (Szczecin, Bogusława X 45/9)
  • pozostałe terminy i miejsca podamy zaraz po rozpoczęciu roku szkolnego

ZAPISY NA ZAJĘCIA POKAZOWE

 

bawsieibuduj2Dla najstarszej grupy wiekowej przygotowaliśmy naszą nowość klocki VEX IQ. Te profesjonalne zestawy do nauki robotyki pozwalają programować roboty z poziomu komputera, ale także sterować nimi za pomocą kontrolera. Zauważyliśmy, że dzieciaki bardzo lubią gry wirtualne i konsole do gier. Na podstawie kilku lat naszych doświadczeń widzimy także, że nasi uczniowie angażują się mocno w budowle, którymi mogą zdalnie kontrolować. Dzięki zestawom VEX IQ wykorzystujemy zainteresowanie dzieci, by mogły się one uczyć programowania. Dodatkowo uczestnicy tych warsztatów będą mogli wziąć udział w konkursie robotycznym organizowanym przez nas na koniec roku szkolnego. Oczywiście program dla najstarszych musi także zapewniać odpowiednią różnorodność, więc wykorzystane zostaną także klocki K’nex oraz roboty Ozoboty. W dalszym ciągu dzieciaki skupiają się na współpracy i nauce rozwiązań technicznych. Obowiązuje prosta zasada – najpierw stwórz budowlę na podstawie instrukcji, a później wykorzystaj to rozwiązanie w wymyślonym przez siebie projekcie. Duża ilość mechanicznych rozwiązań oraz zastosowanie aplikacji mobilnych do ożywienia budowli powoduje, że uczestnicy zawsze chcą wracać na zajęcia.

Czas trwania: 1,5 godziny (wrzesień – czerwiec)

Koszt: 110zł/miesiąc

Terminy:

  • Poniedziałki godz. 17:30 (Szczecin, Bogusława X 45/9)

 ZAPISY NA ZAJĘCIA POKAZOWE

 

Baw się i buduj – kreatywny klub dla dzieci
ul. Bogusława X 45/9, Szczecin
tel.: 507-663-684
e-mail: biuro@dzieciaki-buduja.pl

www.dzieciaki-buduja.pl

http://dzieciaki-buduja.pl/zajecia-pozalekcyjne-roczne-kursy/

 

Artykuły, które mogą Cię zainteresować: