Wyspa Genialnych Dzieci – zajęcia edukacyjne

logo wyspa genialnychWyspa Genialnych Dzieci to miejsce, gdzie każde dziecko poczuje się odkrywcą, podróżnikiem, naukowcem, architektem, konstruktorem. Gdzie sposób uczenia się i zdobywania wiedzy jest przyjazny naturalnemu przyswajaniu informacji. Dzięki metodzie globalnego czytania i dostosowania jej do indywidualnych stylów uczenia się dziecko wie, jak pracaować z informacją, a techniki pamięci pozwolą mu z radością się uczyć i przygotowywać na zadania w szkole.


 

Na naszych zajęciach pracujemy w oparciu o innowacyjne metody edukacji: Outdoor education, Globalne czytanie wg Glenna Domana, komunikaty NVC.

 W roku szkolnym 2015/16 Wyspa Genialnych Dzieci zaprasza na następujące zajęcia:

KREATYWNY UCZEŃ – Grupa wiekowa 9-12 lat

Początkiem przygody jest stara mapa Szczecina i list, w którym podane są współrzędne geograficzne. Jeśli je poprawnie odczytamy, odkryjemy szlaki miejsc i faktów nieznanego Szczecina. By misja się powiodła, młodzi poszukiwacze tajemnic przejdą ćwiczenia z szybkiego czytania, technik pamięci, map myśli, koncentracji. Takie szkolenie przyniesie sukces nie tylko w rozwiązaniu zagadki starego Szczecina, także w szkolnej edukacji.

PANKRACY W ŚWIECIE LITEREK – Grupa wiekowa 4-6 lat

Na tych zajęciach dziecko przeżyje niezwykłą przygodę z psem Pankracym, który poszukuje zaginionych literek. Posiada on wspaniały dar – potrafi wywęszyć każdą literkę małą i dużą. Literki zostały porwane przez Kapitana Literofa, który je uwięził, by dzieci już nigdy nie czytały książek. W odnalezieniu ich pomagają nam różne zwierzątka, od których przychodzą listy gdzie szukać literek.

Dlaczego taka forma zajęć?

·         Drama – w trakcie zabawy dziecko wchodzi w różne role. Rola poszukiwacza, odkrywcy, podróżnika. Pozwala dziecku odkryć w sobie, jakie posiada umiejętności, dotrzeć do swojej skrzyni skarbów.

·         Eksperymenty pozwalają zaspokoić naturalną potrzebę ciekawości świata. Dziecko stawia pytanie  „dlaczego?” i szuka odpowiedzi.

·         Zabawa w czytanie – kiedy dziecko nabywa postawy „lubię czytać”? – kiedy przeżywa przygodę. Uwalnia wiele emocji i to one są motorem do czytania. Gdy widzi wyraz miejsca, do którego zmierza, zapamięta go jako cały znak graficzny, a nie jako poszczególne literki. Tak tworzy się fundament pod szybkie czytanie, które stanie się umiejętnością potrzebną w erze informacji.

·         Pankracy – pies przytulanka pozwala dziecku odnaleźć się w nowym otoczeniu, w grupie.To bufor emocji, nowy kompan przygody. Można się do niego przytulić schować się za nim, poczuć bezpiecznie.

·         Mapy myśli – sposób notowania, który odzwierciedla pracę naszego mózgu. Naturalnie myślimy raczej skojarzeniami: słowami-kluczami, obrazami, symbolami i kolorami, a nie pełnymi zdaniami. Notatki w formie map myśli, angażują obie półkule mózgowe. Dzięki temu, proces notowania i zapamiętywania jest znacznie efektywniejszy.

·        Interaktywny trening pamięci – techniki pozwalające, szybko, łatwo zapamiętać ciąg dowolnych informacji.

Terminy:

KREATYWNY UCZEŃ   7 – 12 lat – poniedziałek  17.15 -18.45

 PANKRACY W ŚWIECIE LITEREK  4- 6 lat – piątek  17.15 -18.15

grupy do 10 dzieci

Miejsce zajęć: Al.Wojska Polskiego 231 C, Szczecin

Koszt: 120 zł/miesiąc

zapisy: tel. 601 274 896, mail: magda@wyspagenialnychdzieci.pl

www.wyspagenialnychdzieci.pl

www.facebook.com/wyspagenialnychdzieci

 

WARSZTATY “MAŁY ARCHITEKT”  – Zajęcia dla dzieci w wieku 7 – 12 lat

Architekt pracuje z formą i bryłą tak samo jak rzeźbiarz, a z kolorem tak samo jak malarz. Jednak tylko jego sztuka jest funkcjonalna. Rozwiązuje problemy praktyczne, tworzy z myślą o konkretnych potrzebach człowieka, dzieli otaczającą przestrzeń na sfery przyjazne i potrzebne ludziom. A gdyby ta bryła była czasem …24godzinnym dniem? Czy słyszeliście od swoich dzieci: “oj, zapomniałam odrobić lekcji”, “nie zdążyłem się nauczyć na klasówkę”, “nie mam czasu posprzątać pokoju”…?

Dziecko które rozwinie w sobie umiejętność zarządzania przestrzenią, będzie umiało dobrze zagospodarować swój czas potrzebny na odrabianie lekcji, naukę, zabawę, rozwój, odpoczynek. Będzie umiało kontrolować, a nie być kontrolowanym, bo człowiek, który pracuje pod presją czasu nie ma radości, poczucia satysfakcji i sukcesu z wykonywanej pracy. Dlatego warsztaty Małego Architekta pomagają dzieciom dokonywać rzeczy, które są uwięzione w ich wyobraźni i urzeczywistniać je na makietach, rysunkach, formach przestrzennych i w innych działaniach projektowych, a także rozwijać cechy przydatne w życiu.

Szczęśliwe ręce, które tworzą to szczęśliwy umysł 🙂 Jeden z wielkich architektów Renzo Piano wspomniał: “Moja kariera zaczęła się, gdy byłem dzieckiem i zbudowałem mój pierwszy zamek z piasku na plaży…” …może i w Twoim dziecku drzemią pokłady wielkiego architekta? Niech odkryje je na naszej wyspie…

Termin: poniedziałki od 17.30 do 19.00

Zajęcia w grupie od 3 do 8 dzieci.

Miejsce zajęć: ul.Kaszubska 4/6, Szczecin

Koszt 140 zł/m-c z materiałami

zapisy: tel. 721 900 613, mail: basia@wyspagenialnychdzieci.pl

www.wyspagenialnychdzieci.pl

www.facebook.com/wyspagenialnychdzieci

 

KURS NA „MŁODEGO ARCHITEKTA WNĘTRZ” – wiek 15-18 lat

Jesteś już w liceum…gratulacje 🙂 To właśnie w liceum przychodzi ten etap kiedy zaczniesz zastanawiać się: „Co będzie dalej z moim życiem zawodowym?”

Czy w młodszych latach lubiłeś(aś) budować z klocków domy, mosty, domki dla lalek, miasta? Czy pomyślałeś(aś) sobie: „Kiedyś będę architektem!” ?

Wyspa Genialnych Dzieci zaprasza na kurs na Młodego Architekta Wnętrz. Sprawdź się, czy ten zawód jest dla Ciebie. Jeśli nawet nie wybierzesz drogi projektanta, to przeżyjesz ciekawą przygodę w swoim życiu i poznasz tajniki pracy architekta od kuchni, nabierzesz też umiejętności, które pozwolą Tobie projektować swoje wnętrza.

Kurs odbywa się w profesjonalnym studio architektury wnętrz studioAtre. Po oddaniu pracy dyplomowej – otrzymasz certyfikat ukończenia kursu. Z naszym certyfikatem po osiągnięciu w przyszłości tytułu licencjata lub magistra architekta, lub architekta wnętrz masz szansę pracy w studioAtre.

Zakres kursu:

Podstawy projektowania
Zasady kompozycji brył i płaszczyzn. Kreowanie kształtów przestrzeni i form. 
Terminologia architektoniczno-plastyczna.
Podstawy projektowania architektury wnętrz
Kształtowanie przestrzeni w najbliższym otoczeniu człowieka – mieszkaniu, miejscu pracy, miejscu odpoczynku i rekreacji. Integrowanie w procesie projektowania wielu zagadnień z różnych dyscyplin i dziedzin wiedzy. Formy i metody prezentacji zadań projektowych i wyposażenia. Uwzględnianie potrzeb klienta – przykładowe kwestionariusze.
Podstawy projektowania mebli
Kształtowanie formy mebli z uwzględnieniem uwarunkowań funkcjonalnych, ergonomicznych.
Podstawy projektowania wystaw
Założenia ideowe, program i scenariusz wystawy. Ekspozycja w przestrzeniach otwartych i zamkniętych.
Projektowanie komputerowe
Zapis i prezentacja projektu wnętrz w programie InteriCad. Projektowanie 2D, 3D, oraz panorama 360st.

Termin: co 2 tygodnie w weekend (sobota i niedziela) od 16.30-19.30

Kurs odbędzie się po zebraniu 3 osób.

Miejsce zajęć: ul.Kaszubska 4/6, Szczecin

Czas trwania: 3 miesiące – 36 godzin zegarowych

Cena kursu 250 zł/miesiąc

zapisy: tel. 721 900 613, mail: basia@wyspagenialnychdzieci.pl

www.wyspagenialnychdzieci.pl

www.facebook.com/wyspagenialnychdzieci

Artykuły, które mogą Cię zainteresować: