Dzieci rysują w Muzeum

Muzeum Narodowe zaprasza na spotkania „Dzieci rysują w Muzeum”. Są to zajęcia plastyczne, podczas których dzieci poznają techniki malarskie i podejmują próby tworzenia przy zastosowaniu różnych narzędzi i materiałów malarskich. Temat zajęć 30 stycznia to „Veduta – miasto w malarstwie”.

Dzieci rysują w muzeum to zajęcia cykliczne dla najmłodszych, prowadzone od kilku lat w Muzeum Narodowym w Szczecinie. Ich głównym celem jest umożliwienie dzieciom bezpośredniego kontaktu ze sztuką, a także świadomego uczestniczenia w procesie twórczym. Warsztaty są również szansą na poznanie sylwetek najwybitniejszych artystów, których dzieła znajdują się w Muzeum Narodowym w Szczecinie.

Program zajęć zawiera elementy teoretyczne, pozwalające uczestnikom na zdobycie praktycznej wiedzy z zakresu plastyki. Dzieci poznają takie pojęcia jak: płaszczyzna, obraz na płaszczyźnie, martwa natura, kompozycja, perspektywa, kolor, tworzenie kolorów, światło, światłocień – umożliwiających analizowanie dzieła sztuki ze względu na jego cechy formalne. Poczynione w ten sposób obserwacje wykorzystywane są w trakcie początkowo prostych, a następnie coraz bardziej skomplikowanych ćwiczeń kompozycyjnych. Podczas zajęć uczestnicy poznają różne techniki malarskie i podejmują samodzielne próby tworzenia własnych dzieł, z zachowaniem podstawowych zasad pracy z użyciem narzędzi i materiałów malarskich

Wstęp wolny, bez konieczności wcześniejszych zapisów.

Najbliższe zajęcia: 16 stycznia, godz. 12.00 – Muzeum Narodowe, Wały Chrobrego 3

 

Artykuły, które mogą Cię zainteresować: