Święto Konwalii – XIV Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

23 maja, z okazji Święta Konwalii – XIV Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka, zaprezentowały się dzieci z ponad 30 przedszkoli. Podczas tego święta tańca, zabawy i radości dzieci przedszkolne zaraziły wszystkich swoją energią i pogodą ducha. Dziękujemy!

 

Dlaczego akurat konwalie stały się symbolem przedszkolaków?
– Ten drobny, delikatny biały kwiatek oznacza małe dziecko, które powierzono naszej opiece i trosce. Ono rozwija się, stając się radością dla wszystkich – mówi Jolanta Włodarek z Przedszkola Publicznego nr 67, współorganizatora Święta Konwalii.

Pomysł tego dnia zrodził się w Warszawie w 2002 roku podczas konferencji „Partnerskie Przedszkole”, czyli ogólnopolskiego programu, którego celem jest podnoszenie jakości pracy przedszkoli, popularyzacja wychowania przedszkolnego w szeroko rozumianym środowisku oraz nadawanie certyfikatów jakości wyróżniającym się przedszkolom. Wtedy ustalono, że corocznie 12 maja będzie dniem przedszkolaka. Z tej też okazji impreza honorująca ten dzień zawsze odbywa się mniej więcej w tym czasie, w Szczecinie w  tym roku – 23 maja. Wydarzenie jest skierowane do dzieci 4-6 letnich, rodziców i wszystkich pracowników przedszkoli.

Podobnie jak w poprzednich latach, poziom występów artystycznych przedszkolaków był imponujący. Na scenie podziwiać mogliśmy nie tylko ciekawą choreografię i układy taneczne, lecz również barwne kostiumy i pomysłową scenografię. Smerfy, pszczółki, marynarze i inne postaci w swoich radosnych prezentacjach zachwycały swobodą ruchów, werwą, witalnością i uśmiechem. Przedszkolaki – jesteście wspaniałe! Tak trzymać!

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy odwiedzili nas tej soboty w Teatrze Letnim – z niezwykłą przyjemnością wymalowaliśmy dziesiątki uśmiechniętych buziek! 😉

konw7konw8konw9konw2konw1konw6konw4konw5

Artykuły, które mogą Cię zainteresować: